לעוף מעל הקורונה

לעוף מעל הקורונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 83 חתימות.

 שלום לך, אנו קבוצת תלמידות מכיתה י"ב שמתמודדות עם המציאות הקשה הקיימת כעת בעולם בעקבות מגיפת הקורונה, שמנו לב שלכולם קשה בתקופה זו וניסינו לחשוב על דרכים לשיפור המצב.

בעקבות משבר הקורונה על מנת לשמור על הזכות לחיים ממשלת ישראל נקטה/נוקטת במהלכים שונים כדי להגן על האוכלוסייה מפני הנגיף כגון: מחייבת עטית מסיכה, מניעת התקהלויות, שמירת מרחק וכו'.

אי לכך זכויות אזרח רבות נפגעו והוגבלו: חופש דת, חופש הביטוי, חופש העיסוק, חופש ההתאגדות וחופש התנועה. הוגבלו: טקסים דתיים, אירועים משפחתיים, פתיחת עסקים וחינוך, חלו הגבלות על התנועה בזמן הסגרים, נאסרו קיום הפגנות מרובות משתתפים.

כולנו מסכימים שהמצב אינו אידיאלי!

אנו מציעות לשמור על האוכלוסייה הרגישה יותר לנגיף- מבוגרים ובעלי מחלות רקע, ע"י בידודם ואילו שאר הציבור יחזור לחיים נורמטיביים עם זכויות אזרח מלאות. בדרך זו נגן על זכויות אדם של אזרחים רבים. אמנם עדיין יישארו אזרחים בישראל עליהם יחולו הגבלות, אך טוב ציפור אחת על עץ משתיים בכלוב.

אנו אזרחי ישראל, פונים אל הממשלה בבקשה ובדרישה לשנות את המצב הקיים בו חלות הגבלות רבות בזכויות אזרח בסיסיות הניתנות בכל מדינה דמוקרטית לכלל האזרחים, ולהגביל אך ורק מבוגרים ובעלי מחלות רקע כדי לשמור על זכותם לחיים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/11/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
22/11/2020
העצומה נפתחה