דורשות את פיטוריו של פרופ' אמיר חצרוני מאוניברסיטת אריאל

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 2,340 חתימות.

היום, 30 ביוני 2013, כתב פרופ' אמיר חצרוני, מאוניברסיטת אריאל, סטטוס פוגעני כלפי נשים בכלל וכלפי נפגעות תקיפה מינית בפרט. פרופ' חצרוני התייחס בדבריו בעליצות לעדויותיהן של הנשים רבות אשר מופיעות בעמוד אחת מתוך אחת, ולמעשה טען כי מדובר בעדויות שקר, עת קרא לעדויות הנשים ווידויים מיניים.

בין העדויות השונות הצביע פרופ' חצרוני על כך שמדובר בעדויות שהמשותף להן הוא כושר ההמצאה האמנותי שלהן. בכך אמר פרופ' חצרוני כי מדובר בעדויות שקר.

אם לא די בכך, הרי שפרופ' חצרוני טען כי הנשים שנתנו את עדויותיהן בנוגע לתקיפות המיניות שעברו סיפרו על לא יותר מהפנטזיות שלהן, והניח כי מדובר בנשים שממציאות את עדויותיהן עקב חוסר האטרקטיביות שלהן, כך במילותיו. בכך הבהיר חצרוני כי הוא מאמין כי יש נשים שנאנסות ויש נשים שלא נאנסות, והקריטריון לעובדת היותה של אישה חשופה לאונס, נוגעת למראה החיצוני שלה.

כיצד אמורות להרגיש תלמידותיו של פרופ' חצרוני, לאחר שקראו את מילותיו אלה? איזו אחריות יש לו לעמוד ולחנך נשים וגברים? איזו אחריות יש לאוניברסיטת אריאל להחזיק באנשים כמותו, שמסוגלים לעמוד ולטעון (ללא כל בסיס עובדתי) כי מדובר בעדויות שקר, ולטעון בניגוד לכל העובדות והממצאים כי נשים נאנסות בעקבות המראה שלהן, שלנשים יש יד והשפעה על האם יהיו נתונות לאלימות מינית?

אנחנו מאמינות שמשרתו של פרופ' חצרוני צריכה להילקח ממנו מאחר שאינו מהווה דמות חינוכית בשום מידה ואופן, ומעבר לכך, מהווה דמות עוינת לנשים. ובעולם שבו הנתון הרשמי אודות אלימות מינית כלפי נשים אומר שאחת מתוך שלוש עוברת תקיפה מינית בחייה, לא יעלה על הדעת שפרופ' חצרוני יטען כי עדויותיהן של נשים הן שקר ופנטזיה, ויפגע בדבריו בכלל הנשים, עת ישים עליהן את האחריות לאלימות המינית שמופעלת עליהן. זאת מאחר שבתור מרצה בכיר באוניברסיטה לדבריו של חצרוני השפעה רבה, וניתן להאמין כי דברים אלה, ישפיעו על תחושותיהן של תלמידותיו, ויפגעו בתחושת הביטחון שלהם, ומן הצד השני יטעו בכלל תלמידותיו ותלמידיו תפיסות שקריות שנס ליחן מזמן בנוגע לאלימות מינית כלפי נשים.

אנו החתומות מטה דורשות את פיטוריו של פרופ' חצרוני:

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/07/2013
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
30/06/2013
העצומה השיגה 500 חתימות!
30/06/2013
העצומה נפתחה