אל תהיו המוצר תתעוררו! חברות האופנה הורסות אתכם

אל תהיו המוצר תתעוררו! חברות האופנה הורסות אתכם

מספר חתימות

37
 
250  
פורסם בתאריך: 11/01/2024
 

אל תהיו המוצר

תתעוררו! חברות האופנה הורסות אתכם

אידיאל היופי פונה אלינו וקורא לנו לשנות את מראנו כי הוא "לא מספיק טוב". השאלה שלנו היא: לא מספיק טוב בשביל מי? בשביל חברות האופנה שמנסות להוריד אותנו למען רווח אישי? למען מגזיני אופנה שמציבים לנו רף בלתי אפשרי להגיע אליו? למען מי אנחנו מנסים להראות מושלמים וחסרי פגמים? זה בטח לא עושה לנו טוב, אז זה לא יכול להיות למעננו.

לפי כתבה מאתר האינטרנט "מעריב" שנכתבה ב- 2015, נכון לאותה שנה 2% מכלל האוכלוסייה בישראל סבלו מהפרעות אכילה, מהם כ־85% נערות בנות 12־20, קהל היעד שאליו מכוונות החנויות והרשתות הגדולות.

אידיאל היופי מחייב השקעת זמן, מאמץ וכסף וגובה מחיר נפשי ופסיכולוגי גבוה. הוא כולל רכישת מוצרי קוסמטיקה ודיאטות, ביקור במספרות, במכוני כושר ושיזוף, ובקליניקות של מנתחים פלסטיים.

הזכות לשלמות הגוף והנפש נפגעת כאשר האידיאל שנוצר גורם לחוסר מנוחה נפשית ואפילו במקרים רבים ולהפרעות אכילה ,אובססיות ועוד.

אז מה בעצם אנחנו רוצים מכם? 

אנחנו רוצים לקרוא לשינוי.

אנחנו רוצים לקרוא לכם לתמוך בנו במהפכה לשינוי אידיאל היופי לאידיאל חיובי, אשר מעודד דימוי גוף חיובי בקרב גברים ונשים כאחד .

אנחנו מאמינים שאם נוכל לגייס תמיכה ציבורית רחבה ומקיפה, לא נשאיר ברירה לתעשייות האופנה אלא להשתנות יחד איתנו ולהבין כי עידן אידיאל היופי ה"מושלם" תם.

אנחנו קוראים לתעשיית האופנה לקדם איתנו שינוי מבורך זה וליצור קמפיינים אשר מעודדים דימוי גוף חיובי ומערבים גברים ונשים מכל הסוגים עם מראות שונים ומגוונים.

ביחד יש לנו כוח לשנות!

חיתמו והצטרפו למאבק!

לנייר העמדה המלא:

https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vS_sQ4jw8VgHeKttF3ucbfTpRCdsNY4fRLuc6mzChoKnWpXractrVOwe3SB0sbCoogsvRNGSzFHtdQ2/pub

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו