חלוקה הוגנת בנטל

חלוקה הוגנת בנטל

מספר חתימות

46
 
10,000  
פורסם בתאריך: 10/02/2024
 

בזמן שהעם בישראל מאוחד במלחמה, הכנסת נשארה מנותקת. ממשלת ישראל מתכוונת להגדיל את עול השירות של ציבור המשרתים בצה"ל, שהוא פלח בלבד מכל העם, ולקדם חוק גיוס בו ציבור זה נדרש להכפיל את ימי המילואים המבוצעים על ידו מדי שנה, להאריך את תקופת השירות הסדיר לגברים לשלוש שנים, ולהעלות את גיל השחרור משירות מילואים. החוק המוצע מנותק, בלתי-שוויוני, והוא נעשה בחסות מלחמת חרבות ברזל, בשעה שאלפי מחוייבי גיוס חרדים נהנים מפטור מגיוס, שאינו מוסדר בחקיקה. בנסיבות אלה, אין מנוס מקריאה ציבורית כנגד מהלך זה.

אנו מכירים בחשיבותה של התפילה ומקבלים על עצמנו את הסכם הפטור למי שתורתו אומנות כפי שנחתם בין ׳החזון איש׳ לבין דוד בן גוריון, אולם אותה הסכמה היסטורית מחייבת עדכון בהסכמה רחבהיתרה מזו, אנו מכירים גם בצורך לבצע התאמות בצבא ההגנה לישראל, ייעודיות לציבור החרדי, כך שינתן מענה לצרכיהם וכדי שאלה יוכלו להרגיש בו בבית. 

יחד עם זאת, אנו מתנגדים התנגדות נחרצת לשינוי המוצע בתזכיר החוק שיש חשש כי יתקבל הכנסת. 

כאות מחאה, ומתוך רצון לקיים חלוקה הוגנת בנטל השירות בישראל כפי שנובע מעקרון יסוד השיוויון, אנו, החתומים על עצומה זו, מבקשים בזאת להגיש את עצמנו ו/או את ילדינו ו/או את נכדנו כמועמדים למעמד "תורתם אומנותם" ולדחות את שירותם בצה״ל, וזאת כדי לאפשר להם ללמוד לימודי תורה בישיבה או לימודים אקדמאיים.

לאחר יישום חלוקה הוגנת בנטל בין כל הקבוצות בחברה הישראלית, נשקול להסיר את דרישתנו.

יחד, ננצח!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו