בחינת רישוי הוגנת לקראת סטאז׳ ברפואה!

בחינת רישוי הוגנת לקראת סטאז׳ ברפואה!

מספר חתימות

3
 
1,000  
פורסם בתאריך: 08/03/2019
 

עברית:

(ערבית ורוסית למטה - יתווספו בהמשך)

נא למלא את כל הפרטים בצורה מדוייקת על מנת שנוכל לעשות שינוי!!

-אנו החותמים על עצומה זו סטודנטים בוגרי חו״ל אשר הקדשנו את חיינו ללימודי רפואה במוסדות אקדמיים מוכרים דורשים בזאת בדיקה מיידית של הבחינה לקראת סטאז׳ ברפואה אשר היתה בתאריך 4.3.2019

אנו החתומים על עצומה זאת, בוגרי מקצוע הרפואה בחו"ל במוסדות אקדמיים מוכרים למדינת ישראל, מרגישים שנעשה עימנו עוול בכל הנושא של בחינת הרישוי, ממיקום הבחינה ועד מבנה השאלות ורמתן. מצורפות מטה הסיבות:

-מבנה הבחינה: *במבחן זה שבניגוד למועדים קודמים נוספה תשובה חמישית- דבר שמטבע הדברים מאריך את הזמן שצריך לחשוב על הפיתרון.

*האורך של השאלות- השאלות במועד האחרון היו ארוכות מהרגיל, לקח המון זמן לקרוא את השאלה, וברוב המקרים היה צורך בקריאה נוספת כדי להבין את מה שמבקשים.

-זמן הבחינה: *כמו שציינו בסעיפים מעלה- מבנה הבחינה שונה, אך זמן הבחינה לא, דבר שלא איפשר בדיקה שנייה של השאלות, ולצערנו גם היו כאלה שלא היה להם זמן בכלל לסיום חלק נכבד של המבחן. במועד האחרון של הבחינה הרגשנו שמטרת השאלות היא לא לבדוק עד כמה אנחנו יודעים, אלא עד כמה אנחנו לא יודעים, ונסביר: לחלק גדול של השאלות היו יותר מתשובה אחת נכונה- ובתור סטודנטים שרק סיימו לימודיהם מאוד קשה לדעת מה נכון ומה לא- והדבר בא לביטוי בכל אחד מנושאי המבחן.

חשוב לנו לסיים ולהבהיר- אנו לא מבקשים את רחמי המדינה או כל גורם אחר, אנו רק רוצים לקבל שיוון מלא- בין אם מדובר על היחס של בוגרי חו"ל לעומת בוגרי הארץ, על קושי הבחינה- שלפי דעתנו באה כדי להכשיל ולא לנסות באמת לבדוק אם רמת הידע שלנו. אנו מקווים שנוכל להוביל לשינוי מהותי בצורת ההסתכלות והחשיבה על בוגרי הארץ. ושיראו אותנו כשווים לבוגרי הארץ ולא כנטל על המערכת.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו