קהילת הלהטב בישראל

אין תמונה

מספר חתימות

6
 
500  
פורסם בתאריך: 14/09/2020
 

אנו שלוש תלמידות כתה י"א מתיכון בן-גוריון פתח תקווה התבקשנו להכין עבודה באזרחות העוסקת בסוגיה אזרחית חדשותית הנמצאת על סדר היום הציבורי, התקשורתי והפוליטי. בעבודתנו בחרנו לעסוק בנושא קהילת הלהט"ב אשר מהווה חלק נרחב (יחסית) מן האוכלוסייה. המונח להט"ב בא לתאר נטיות וזהויות מיניות שאינן הטרונורמטיביות (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) ולכנסן לזהות אחת.

במדינת ישראל קיים יחס שלילי כלפי חברי הקהילה הלהט"בית. יחס זה מתעורר על רקע תפיסה חברתית הטרוסקסואלית חזקה, המציגה את צורת החיים ההטרוסקסואלית כאורח החיים הנכון, הבריא והטבעי היחיד. תפיסה זו גורמת למיתוסים וסטריאוטיפים שליליים, הגרומים לאפליה על בסיס נטייה מינית, שלפיהם סגנון החיים ההומוסקסואלי שונה מהותית מסגנון החיים ההטרוסקסואלי, ולכן יש להוקיעו.

כתוצאה מכך, לא פעם נתקלים חברי הקהילה בחוסר קבלה וניכור מצד משפחתם והאנשים הסובבים אותם, המתבטאים לעתים קרובות באלימות פיזית ומילולית (בעיקר ברשתות החברתיות) ובפעולות קיצוניות, כגון רצח.

כאשר הובאה לידיעותינו שחברי קהילת הלהט"ב חשופים לפעולות שנאה וליחס שלילי בתדירות כה גבוהה, ובעקבות התגברות תופעת היציאה מהארון בשל פתיחות העידן המודרני, הרגשנו צורך להעלות את המודעות לשמירה על זכויותיהם על מנת למגר את תופעת השנאה כלפיהם.

אנו רואות בעצומה זו כדרך היעילה ביותר להעלות סוגיה זו לשיח הציבורי ונשמח אם תחתמו. על ידי חתימה על עצומה זו נוכל להתקדם צעד קטן בדרך לעולם שוויוני!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו