מחירי לימודי נהיגה

אין תמונה

מספר חתימות

68
 
1,000  

במשך השנים חלה עלייה במחיר שיעורי הנהיגה והטסטים וכיום המחירים גבוהים, בסביבות 150-200 שקלים חדשים לשיעור!

לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לשלם מחיר כה מופרז לטובת אמצעי התניידות בסיסי. אנחנו סבורות כי כיום נוצר מצב שבו מחיר הוצאת הרישיון בקרב בני נוער פוגע בזכויותיהם הבסיסיות - הזכות לשוויון והזכות לחופש התנועה.

אחת הזכויוצת שנפגעות היא הזכות לשוויון - הזכות לקבל יחס שווה, ללא הבדל דת גזע ומין, מסיבות לא מוצדקות ולא רלוונטיות. כיום, כאשר עלות הוצאת הרישיון היא כה יקרה, נוצרים הפרשי מעמדות בין שכבות שונות באוכלוסייה. התלמידים מרגישים שכתוצאה מכך זכותם לשוויון נפגעת, מכיוון שלרבים מהתלמידים אין היכולת לשלם עבור לימודי הנהיגה היקרים, בעוד לתלמידים אחרים אין את הבעיה הנ"ל.

פגיעה נוספת היא בחופש התנועה. הזכות לחופש התנועה קובעת כי זכותו של כל אדם לנוע ממקום למקום באופן חופשי. אדם שלא יכול להרשות לעצמו לשלם על לימודי הנהיגה היקרים, לא יוכל לנוע בחופשיות למרחקים לכן הוא מאבד חלק מחירות התנועה. במדינת ישראל, חופש התנועה נפגע ברמה בולטת יותר משום שבימי שבת, חגים ומועדים אין תחבורה ציבורית. כך, לאדם ללא רישיון אין דרך נוחה וזולה להתנייד.

לדעתנו, למצב הזה אין מקום בחברה מתוקנת ושוויונית ואנחנו רוצות בעבודה הזו למצוא פתרונות מועילים על מנת לאפשר לכמה שיותר אנשים את היכולת ללמוד נהיגה ולקבל רישיון.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

11/02/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
10/02/2020
העצומה נפתחה