החזרת שמות הנשים לרחובות שכונת אשת חיל במזכרת בתיה!

החזרת שמות הנשים לרחובות שכונת אשת חיל במזכרת בתיה!

מספר חתימות

55
 
500  

במושבה האהובה שלנו, מזכרת בתיה, בדקו ומצאו שכל רחובות המושבה הישנה קרויים על שם גברים בלבד. רצו ראשי היישוב לתקן את המצב והחליטו שלוש החלטות: 

  1. שהשכונה החדשה שתיבנה תקרא שכונת ״אשת חיל״.
  2. שרחובה הראשי יקרא ״רחוב האימהות״.
  3. ושכל הרחובות הקטנים יקראו על שם נשים משמעותיות ופורצות דרך כדי ״להזכיר ולכבד נשים שהטביעו את חותמן על העולם ועל היישוב היהודי״. 

אך לאחר שהכל כבר אושר, בגלל שיקולים פוליטיים, שינו את שמו של הרחוב הראשי, רחוב האמהות, וקראו לו על שם ראש המועצה הקודם ״שדרות רפאל סוויסה״, ואת שם השכונה ״אשת חיל״ החליפו לשכונת ״בר לב״ ע״ש הרמטכ״ל חיים בר לב.  

מעשה זה משקף בדיוק נחרץ את הגישה השוביניסטית הקלאסית והפוגענית: שם המושבה והרחוב הראשי, השולט בציר המרכזי של השכונה, הוא גברי. לנשים נשאיר את הרחובות הקטנים, המשניים, החשובים פחות. לאט לאט ניקח גם אותם. 

על שמם של רפאל סוויסה וחיים בר לב ניתן לקרוא מקומות מרכזיים אחרים במושבה כדוגמת הפארק האקולוגי, הקאנטרי שיוקם, תחנת הרכבת או איזור התעשיה. 

אך החזירו את שם השכונה והרחוב הראשי לקדמותם!

שימו לב! בשכונה החדשה ובמזכרת בתיה בכלל, גרות בנות ונשים שרואות בעיניהם יום יום את המודל השובינסטי הזה זוקף את ראשו המתנשא. אנו קוראות וקוראים למועצה ולעומד בראשה לכבד את החלטתם הראשונית, המרשימה ומעניקת ההשראה, ולקרוא לשכונה בשמה המקורי אשת חיל, ולהחזיר את שמו של הרחוב הראשי לרחוב האמהות

עזרו לנו להשפיע ולשנות!

בנות המושבה ובניה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/02/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
22/02/2021
העצומה נפתחה