מפגעים סביבתיים-האם באמת נעשה מספיק כדי לעצור את התופעה?

מפגעים סביבתיים-האם באמת נעשה מספיק כדי לעצור את התופעה?

מספר חתימות

5
 
1,500  
פורסם בתאריך: 23/03/2020
 

אז, מהו מפגע סביבתי אתם שואלים? מפגע סביבתי הוא זיהום או פגיעה באופן המסב נזק לסביבה, וגורם לשינוי לרעה של פני הסביבה ותהליכים טבעיים בעולם- מה שלצערנו, תופעה שכיחה למדי במדינת ישראל של ימינו, המסכנת את בני האדם, בעלי החיים והצמחייה, פוגעת באיזון העדין הקיים בעולם החי והטבע ומפריעה אף בחיי היום יום של מרבית האנשים. מפגעים סביבתיים הם פעמים רבות תוצר לוואי של אורח החיים המודרני ופעילותו של האדם, ויכולה לבוא במגוון צורות-זיהום אוויר, זיהום מים, דליפת כימיקלים, זיהום קרקע, קרינה מסוכנת ואף רעש או ריח חזק ולא נעים.

במסגרת עבודת תלקיט אזרחות לבגרות נתבקשנו לחקור על סוגיה המשפיעה על אזרחים במדינה, ולאחר ההתעמקות בנושא המפגעים הסביבתיים במדינה במסגרת הפרויקט, הבנו אני וחבריי לקבוצה שאמנם יש חקיקה בנושא, אך הדבר לא מספיק ידוע בקרב האזרחים, ובנוסף האכיפה לא מאיימת ולכן לא מהססים לגרום מפגעים כאלו.

לכן החלטנו לפתוח עצומה, שתפעל למען קידום חקיקת חוקים והחמרת אכיפות של גורמים למפגעים סביבתיים, ותגרום להעלאת המודעות והחשיבות של המפגעים הסביבתיים והשלכותיהם אצל אזרחים רבים.

וכאן נכנס החלק שלכם בסיפור: הקדישו מזמנכם מספר דקות אחדות, חתמו על העצומה וסייעו לנו, וגם לכם, במאבק הזה למען צמצום המפעים הסביבתיים, וכך האזור בו אנו חיים, המדינה שלנו, יהיה טוב יותר לכולם.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו