עוברים לאנרגיה מתחדשת בישראל!!!

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 16 חתימות.
פורסם בתאריך: 25/04/2022
 

אנרגיה מתחדשת היא אנרגיה שמקורה בתהליכים טבעיים מתמשכים, שאינם מתכלים כתוצאה מרתימת האנרגיה האצורה בהם. מקורות אנרגיה מתחדשים נבדלים ממקורות אנרגיה כגון דלק מאובנים (נפט, פחם וגז טבעי). 

מעבר לאנרגיה מתחדשת זהו תהליך שכל העולם מחוייב אליו ומשמעותו להחליף לגמרי את השימוש בדלקי מאובנים הגורמים למשבר האקלים. בכך שהאדם משתמש בדלקי מאובנים הוא מפר את הזכות לחיים וביטחון בכך שהסכנה הינה שהעולם מתחמם ולאחר מספר שנים יתחמם  לרמה שבה חיים לא יוכלו להתקיים יותר.

הממשלה לא עומדת ביעדים שהציבה לעצמה ולא מקדמת את רעיון המעבר לאנרגיה מתחדשת. בשנת 2009 הממשלה ה-32 קבעה יעדים של ייצור חשמל באמצעות אנרגיה ממקורות מתחדשים. 5% עד 2014, 10% עד 2020, 13% עד 2025 ו20% לשנת 2030, או לפחות 17% ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות, מתוך כלל החשמל שנצרך ב-2021 עמד לכל היותר על 7.5%, כלומר שגם ב-2021 לא הצליחה ישראל לעמוד ביעד שקבעה לעצמה.

אנו מאמינים שהפיתרון האולטמיטיבי למעבר לאנרגיה מתחדשת בישראל הוא להקים חוות סולאריות במדבר ולבנות לוחות סולאריים על גגות של בתים ועל צדדים של בניינים גבוהים. בנוסף יש לפתח יותר כורים אטומיים שפולטים הרבה פחות גזי חממה מאשר שריפת דלקי מאובנים.

עזרו לנו להגיע לכמה שיותר חתימות על מנת להשיג את תשומת ליבם של ראש הממשלה נפתלי בנט, שרת האנרגיה קארין אלהרר וגורמים בכירים במשרד להגנת הסביבה.

רק ביחד נוכל להעביר את מדינתנו לאנרגיה מתחדשת, להגיע ליעדים שהציבה הממשלה ולהביא שינוי למדינת ישראל!!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו