אלישמע רוצה את גילת בועד

אלישמע רוצה את גילת  בועד

מספר חתימות

205
 
200  

אל: שר הפנים, חברי הכנסת, מועצת דרום השרון ומקבלי ההחלטות הרלוונטיים   לרבות חברי וועדת הבחירות במועצת דרום השרון.

ביטול האיסור על כהונה של גיסים בוועד מקומי במושב אלישמע

אנו, תושבי מושב אלישמע, החתומים מטה, פונים אליכם בכול לשון של בקשה בקריאה נחרצת לבטל את האיסור הקיים על כהונה של גיסים בוועד מקומי  - בכול הנוגע לוועד המקומי במושב אלישמע. איסור זה, המופיע בחוק המועצות המקומיות, פוגע קשות ביכולתם של חברי הוועד הנבחר  - "סיעת בש" שנבחרו על ידי התושבים בבחירות דמוקרטיות לוועד המקומי וביכולתם של תושבים רבים אחרים לתרום לקהילה ולשפר את איכות חייהם.

אנו מאמינים כי איסור זה אינו הוגן ואינו צודק במקרה שלפנינו ואין כל סיבה מוצדקת למנוע מאנשים מוכשרים ומסורים מלכהן בתפקיד התנדבותי ולתרום מיכולותיהם רק בשל הקשר המשפחתי הקיים ביניהם. יתרה מזאת, איסור זה עלול אף לפגוע בייצוגיות הראויה בוועדים המקומיים, שכן הוא מונע מאנשים רבים ומגוונים להתמודד בבחירות. כידוע הייחודיות של מושב אלישמע ותושביו הוא הזיקה המשפחתית בין התושבים. המושב הוקם על ידי משפחות שחברו להן יחד (גם בקשר דם) והעניקו לו את האופי הייחודי שלו. 

אנו קוראים לכם ומבקשים מכם לפעול לביטול האיסור המפלה הזה באלישמע!!!

אנו מאמינים כי, יש לאפשר לכל אדם, להתמודד בבחירות ולכהן בוועד מקומי, ולתרום מכישוריו ומיכולותיו למען הקהילה במיוחד כאשר מדובר בהתנדבות ובהיעדר חשש לניגוד עניינים. על אחת כמה וכמה שזהו רצון הכלל!!

סיעת "בש" נבחרה על ידי רוב מוחלט ( למעלה מ 80% מהקולות ), בבחירות  דמוקרטיות , לכהן בוועד המקומי אלישמע . בין יתר המועמדים שנבחרו מטעם הסיעה  התמודדו מר אביעד תייר המכהן כיו"ר הוועד והגב' גילת חבשוש המכהנת כחברת וועד .  

  • הגב' חבשוש ומר תייר הם גיסים. הם אינם מתקשרים זה בזה בקשר עסקי או כספי. שניהם נולדו במושב ומשפחותיהם נקשרו בקשר דם מכוח נישואין (משפחות וותיקות מדור המייסדים). 
  • אין כל חשש לכך שתפקידם בוועד המקומי יגרום לניגוד עניינים!
  • גילת ואביעד הם אנשים ישרים, אחראים ומקצועיים אין ספק שיכהנו לא כל ניגוד עניינים , בשקיפות בנאמנות ובאמון מלא למול יתר חברי הוועד  ובשיתוף פעולה מלא.
  • למרות הקשר המשפחתי ואולי בזכות הקשר המשפחתי  שהיה ידוע לכול בעלי זכות הבחירה  נבחרה סיעת "בש" (שגילת ואביעד הם חבריה), ברוב קולות -  409 קולות למול 97 קולות של סיעת "רוץ" .עם שיעור הצבעה במושב של 62% בחירה.

אנו מאמינים כי  במקרה זה יש לנקוט על פי החריג לכלל, וקוראים לכם לאפשר לגיסים במושב אלישמע להמשיך ולכהן בתפקיד ולתרום מיכולותיהם למען הקהילה  - זהו רצון כלל התושבים !!!!

בכבוד רב,

התושבים החתומים מטה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/06/2024
העצומה השיגה 100 חתימות!
27/06/2024
העצומה נפתחה