מאבק להחזרת 'מבחן התעסוקה' לסבסוד צהרונים

מאבק להחזרת 'מבחן התעסוקה' לסבסוד צהרונים

מספר חתימות

1,070
 
1,500  

תוכן העצומה עודכן, לאחר שהממשלה ביטלה את מבחן התעסוקה בפסח:

 

לכבוד:

 

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו

שר החינוך גדעון סער

שר האוצר יובל שטייניץ

שר השיכון אריאל אטיאס

שר התחבורה ישראל כץ

שר התקשורת משה כחלון

שר הדתות יעקב מרגי

 

אנו הורים לפעוטות וילדים במדינת ישראל קוראים לכם לחזור בכם מההחלטה הבלתי נסבלת שקיבלתם בימים האחרונים, לפיה יבוטל קריטריון "מבחן התעסוקה" בסבסוד צהרונים לילדים בני 3-9. משמעות מהלך זה מהווה סטירת לחי עבורנו. לא יכול להיות שבמקום לתת לנו ההורים העובדים הנחה של 70% ממחיר הצהרון, בחרתם לתת את ההנחה למשפחות שבהן ההורים בוחרים שלא לעבוד. מהלך זה פשוט לא הגיוני עבורנו, ההורים העובדים, הנאלצים לשלם אלפי שקלים בחודש, רק כדי שילדינו יהיו במסגרת חינוכית עד השעה ארבע על מנת שנוכל להמשיך ולעבוד במשרה מלאה כדי לפרנס את ילדינו בכבוד.

 

טרכטנברג המליץ על קריטריון "מבחן התעסוקה", מתוך הגיון פשוט, שרק ילדים להורים עובדים זקוקים לצהרון, אך עקרתם את תוכן המלצה זו, בהמשך לניפוץ שאר ההמלצות. ראינו זאת גם בביטול קריטריון "מיצוי כושר השתכרות" בתוכניות הממשלה לדיור בר השגה. ביטול שהוחלט על ידכם לפני מספר שבועות.

 

מאות אלפי משפחות ינזקו מהחלטתכם זו. כבר בשנה הקרובה ינזקו משפחות ירושלמיות שהיו אמורות לקבל הנחה בגובה 70%, ובשנים הבאות ערים וישובים רבים נוספים שהיו אמורים להצטרף לתכנית לא יצורפו בשל החלטתכם להסב את כל הכספים לאוכלוסיות ספציפיות שבוחרות שלא לעבוד.  

 

לילדים שהוריהם עובדים במשרות מלאות אין אפשרות לחזור הביתה עם סיום הלימודים ב14:00. אולם, למשפחות בהן ההורים בוחרים לא לעבוד יש אפשרות שכזו. החלטתכם אינה מבחינה בין הורים עובדים לאלו שאינם עובדים, ומעודדת אי יציאה לעבודה. 

 

אנו קוראים לכם לחזור בכם מיידית מהחלטה זו ולהשיב את מבחן התעסוקה כקריטריון בסבסוד צהרונים. הפגיעה הקשה בילדינו, ילדים להורים עובדים, אינה ראויה ואינה במקומה.

 

בשנה החולפת יצאנו לרחובות. מחינו על הקושי הכלכלי העצום של משפחות עובדות בארץ, קושי לשרוד ולחיות בכבוד. חשבנו כי שמעתם את צעקתנו והחלטתם לשנות את המצב הקיים. אך לא כך, בחרתם בשל שיקולים פוליטיים וקואליציונים לפגוע בנו. לא ניתן לזה לקרות!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

03/05/2012
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
23/04/2012
העצומה השיגה 500 חתימות!
22/04/2012
העצומה השיגה 100 חתימות!
02/04/2012
העצומה נפתחה