שינוי שעת ההסעות בתי הספר בגוש עציון

שינוי שעת ההסעות בתי הספר בגוש עציון

מספר חתימות

48
 
200  
פורסם בתאריך: 10/05/2022
 

אנו, הורים לתלמידי בתי הספר שירת חנן, חן נריה, וכרמי יהודה,

בתי הספר האזוריים לתושבי גוש עציון,

נאלצים לפנות פעם נוספת למועצה בבקשה ובדרישה לקבוע את שעת ההסעות לבתי הספר לשעה סבירה והגיונית המותאמת לשעת תחילת יום הלימודים –לקראת 8:00 בבוקר. לא נסכים להמשיך בשיגרה בה כבר מכיתה א' יוצאים ילדינו יום יום מהבית בשעה כל כך מוקדמת - גם בערפל ובקור - ללא הצדקה, ונאלצים להמתין מעל לחצי שעה בשטח בית הספר.

הסעות המועצה אוספות את ילדי נווה דניאל בשעה 7:10 בבוקר,את ילדי כפר עציון בשעה 7:20,ואת ילדי אלעזר בשעה 7:15.

הילדים  מגיעים למתחם בית הספר כבר סביב השעה 7:25, שם הם מחכים מעל ל-30 דקות ללא שום תכנית או פעילות עד השעה 8:00, שעת תחילת הלימודים. כל זה, כפי הנראה, מסיבות כלכליות בלבד: במטרה לחסוך בהוצאות, לצמצם את מספר הרכבים ולאפשר לאוטובוסים לחזור ולאסוף ילדים לבתי ספר אחרים.

למותר לציין כי שעות הפעילות הללו כלל אינן חוקיות: כבר בשנת 2003 נקבע בחוזר מנכ"ל כי השעה 8:00 בבוקר היא שעת תחילת הלימודים, וכי אסור לבתי הספר לקיים פעילות "שעת אפס" לפני שעה זו. לכן לא מובן לנו מדוע סוברת המועצה האזורית גוש עציון שהגיוני להביא ילדים - צעירים ובוגרים - למבנה בו הם שוהים בבטלה, ובפרט שהדבר נעשה אף ללא כל השגחה או תכנית חינוכית?

אנו מצטערים שעלינו לפנות שוב ושוב למועצה בנושא, זאת לאחר שלפני כמה שנים כבר התארגנו, הורי מרכז הגוש, ופנינו בנושא. המועצה טענה בזמנו כי היא קשובה להורים ותיענה לבקשה, ואכן ההסעות נקבעו לשעה מאוחרת יותר. אולם לאכזבתנו, לאחר חודשים ספורים במתווה זה ובאופן חד צדדי, שוב הוקדמו ההסעות לסביבות השעה 7:00 בבוקר, ללא כל שיח או הידברות עם ההורים.

אנו רואים בחומרה את ההתעלמות המכוונת מדרישה לגיטימית זו, ואת העובדה שנבחרי הציבור שלנו לא מכבדים את התחייבותם הפומבית כלפי התושבים.

אנו קוראים למועצה למצוא פתרון מיידי לבעיה,לתכנן מתווה להסעת ילדינו לבתי הספר המרכזיים של הגוש בשעה סבירה סמוך לתחילת יום הלימודים, וליישם את המתווה מיד עם תחילת שנת הלימודים הבאה תשפ"ג.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו