הילדים החולים של מדינת ישראל מבקשים את עזרתכם הדחופה!

הילדים החולים של מדינת ישראל מבקשים את עזרתכם הדחופה!

מספר חתימות

1,077
 
1,000  

במדינת ישראל ישנם אלפי ילדים חולים החיים במציאות אומללה שנכפתה עליהם, ואין באפשרותם להגיע למסגרות החינוכיות, בתי הספר והגנים, עקב מחלתם או מצבם הגופני או הנפשי.

חוק חינוך חינם לילדים חולים התשס"א (2001), מחייב את המדינה להקצות גם לתלמידים שאינם פוקדים את מסגרות החינוך מפאת מצבם הרפואי מערכת לימודית שווה לזו המוחלת במסגרת חוק חינוך חינם.

לצערנו, המערכת החשובה הופרטה, והועברה לידי קבלן חיצוני, המקבל מיליוני שקלים מכספי משלמי המיסים - התרשל בעבודתו. כתוצאה מכך, חלק ניכר מילדינו אינו מקבל שירותי לימוד ראויים אם בהיקף, אם בתוכן, אם במבחר הנדרש ואם בהתנהלות הכללית כספק שירות.

משרד החינוך הודיע כי ההתקשרות עם הקבלן תופסק ב-31 באוגוסט השנה, וכל צוות העובדים יפוטרו במועד הזה, כאשר אף גורם לא יודע מה יהיה בגורל ילדינו, מי ייתן את השירות והאם ייקטע בבת אחת רצף השירות האיכותי, שקבלו הילדים מצוות העובדים.

אנו ההורים, הנאלצים גם כך להתמודד עם אתגר הטיפול המורכב בילדינו החולים, מודאגים ונמצאים במצוקה רבה לאור הפסקת השירות וחוסר התכנון לגבי שנת הלימודים הקרובה.

נאמר לנו באופן לא רשמי, שהשירות לילדים ימשיך ב-1.9.2020, אולם מהיכרותנו עם התנהלות משרד החינוך, האדישות וגרירת הרגליים של האחראים על הילדים החולים - אנו חוששים לגורל עתידם החינוכי של ילדינו.

חוסר הוודאות פוגע קשות בילדים, שאינם יודעים באיזה אופן יינתן השירות והאם הוא יימשך עם הצוות החינוכי אותו הם מכירים ואוהבים.

אלפי ילדים חולים בארץ זקוקים לפתרון אמיתי ויציב באופן מיידי!

חתמו על העצומה ועזרו לנו לשתף אותה, למען ילדינו החולים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

18/07/2020
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
21/06/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
16/06/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/06/2020
העצומה נפתחה