נדרשת תכנית חירום כלכלית - משבר קורונה

נדרשת תכנית חירום כלכלית - משבר קורונה

מספר חתימות

94
 
100,000  

נדרשת תוכנית חירום כלכלית בתום משבר הקורונה, שתחזיר במהירות את הכלכלה ואת מורל האזרחים, כפי שהיו לפני המשבר.

לאור אי הצגת תכנית מספקת ומלאה ע"י ממשלת ישראל, הוכנה תכנית חירום כלכלית על ידי מיטב הכלכלנים ואנשי העסקים בישראל, בינהם :

* פרופ' רפי מלניק, שפיתח את מדד מלניק לבחינת מצב המשק הישראלי וכיהן בועדה המייעצת של המועצה הכלכלית במשרד רוה"מ וכיום המשנה לנשיא המרכז הבינתחומי

* דוד בועז, יועץ כלכלי ולשעבר המומנה על התקציבים במשרד האוצר.

* גד זאבי, יזם ואיש עסקים בינלאומי בעסקים פרטיים, ציבוריים וממשלתיים.

להלן עיקרי התכנית

1. הבנקים יעמידו הלוואה לחברות ל-5 שנים בסכום המשקף את המחזור העסקי בארבעת החודשים האחרונים של 2019, על פי אישורים שיוצגו לבנק ע"י רואה חשבון של החברות  מבלי שלבנק תהיה חובת בדיקה.· ההלוואות תהיינה בריבית שלא תעלה על PRIME + 1.5% ויהיו מובטחות ב-90% ע"י בנק ישראל.· הקרן והריבית יוחזרו ב-4 תשלומים שנתיים שווים. התשלום הראשון יוחזר 24 חודש ממועד קבלת ההלוואה.· הירידה במחזור של החברות בשנת 2020 תופחת מהקרן ותחשב כמענק.· ההלוואות יינתנו רק לחברות שמחזורם השנתי קטן מ- 500 מיליון ש"ח בשנה ואשר החזירו את העובדים שהוצאו לחל"ת וישלמו להם את מלוא השכר בתקופת המשבר.

2. עצמאיים יקבלו מענק חד פעמי של 24,000 ש"ח 

3. ההלוואות והמענקים בסכום 150-180מיליארד ש"ח יועמדו לבנקים ע"י בנק ישראל לאחר חקיקת בזק מתאימה ע"י הכנסת. הסכום מהווה  כ- 10% מהתמ"ג בישראל לעומת צרפת שהעמידה קרן של כ- 12% מהתמ"ג, בלגיה 12%, צכיה 18%,יפן 20% וגרמניה 28%.

4. הסכומים שייגבו ע"י הבנקים בגין ההלוואות - יוחזרו לבנק ישראל.

בתכנית כלכלית זו, אין צורך בהנחות בארנונה, מים, חשמל, דמי אבטלה, תשלומי מוסדות מיסים ועוד.  

תכנית חירום זו תמנע כשלים בירוקרטיים, שיגרמו לקריסתם של עסקים, תוך ניסיון ליישם פתרונות אחרים.רק תוכנית שתיתן לזכאים את הכסף בפשטות ובמהירות תמנע את הקטסטרופה.

הצטרפו אלינו לעצומה ונשפיע יחדיו על ממשלת ישראל

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

21/05/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
19/05/2020
העצומה נפתחה