מתווה בחינות בית ספר לכלכלה המכללה למנהל

אין תמונה

מספר חתימות

87
 
250  

כולנו נחשפנו לאחרונה להחלטת בית הספר לכלכלה על מתווה הבחינות שאומר שכל הבחינות יתקיימו בקמפוס עצמו. 

הנושא העיקרי לשלמה נוצרה העצומה הוא הסיכון הבריאותי שהמתווה יוצר לסטודנטים. המתווה היום הוא להגיע לבחינה בקבוצות של 15 סטודנטים בכיתה ולהבחן תוך כדי שמירת מרחק של 2 מטר. אף על פי הגבלות אלה כל אדם סביר מבין שזה סיכון חייהם של הסטודנטים. בית הספר לכלכלה מונה 250 סטודנטים בערך , להביא את כולם להבחן במכללה שאין לדעת איפה כל אחד היה והאם אחד מהם נושא את הנגיף והוא עדיין לא יודע או לא חווה תסמינים זהו סיכון עצום. יש לציין שיש סטודנטים אשר נמצאים ברמת סיכון גבוה בשל מחלות רקע או לחילופין כאלה שחיים עם בני משפחה שנמצאים בסיכון גבוה ולא ניתן להם מענה בנושא עד כה. 

לסטודנטים שכבר חולים בנגיף נאמר  שיבחנו מהבית תוך כדי שהזום פועל. אם יש אלטרנטיבה לבחון מהבית, אז אנחנו לא מבינים למה אי אפשר ליישם את זה על כלל בית הספר? למה אדם צריך להדבק ולחלות בשביל שיבחנו אותו מהבית? בנוסף, חשוב לציין שרק בית הספר לכלכלה במכללה למנהל נבחן פרונטלית בקמפוס, כל שאר הפקולטות נבחנות מהבית. למה אנחנו יוצאי דופן? למה את הבריאות שלנו כן מותר לסכן? אנחנו כבר עדים למקרים של חולים מאומתים והדבקות במכללות אחרות ואנחנו לא מוכנים שזה יקרה אצלנו! 

סגל בית הספר חושש ממבחנים מקוונים מפאת העתקות ורמאות בבחינה, הסיבה העיקרית שאנחנו רוצים להבחן בצורה מקוונת היא מפני שאנו חוששים לבריאותנו. למרות שנשלחו פניות רבות בנושא עד כה לא קיבלנו תשובה עניינית מהסגל האקדמי לגבי הטענות שלנו. 

אנחנו מרגישים מופקרים! לא באנו להתנער ממבחנים ולהוריד את הרמה, באנו ללמוד ולהצליח והשקענו את מיטב הכוחות שלנו וגם את מיטב כספנו. לצערנו לא רק אנחנו חיים בצל מגיפת הקורונה ונאלצים להתמודד מולה,אנחנו מודים על ההקלות שניתנו במבחנים עצמם אבל הם לא מועילות לנו אם אנחנו מגיעים ומסכנים את הבריאות שלנו. 

אנחנו דורשים שינוי! דורשים הסברים ותשובות מבכירי הסגל בחוג לכלכלה! דורשים בחינה מחדש של מתווה הבחינות למתווה שיעזור לכולנו לסיים את הסמסטר ואת תקופת המבחנים כמו שצריך תוך כדי שייתאפשר לנו לשמור עלינו ועל הקרובים שלנו בריאים!  

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/06/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
14/06/2020
העצומה נפתחה