קביעת מחיר אחיד לשיעורי הנהיגה בישראל

קביעת מחיר אחיד לשיעורי הנהיגה בישראל

מספר חתימות

36
 
10,000  
פורסם בתאריך: 08/04/2021
 

כיום העלות הכוללת של תהליך הוצאת רישיון נהיגה במדינת ישראל גבוהה מאוד, אחד הגורמים המשמעותיים לכך הוא גילדות של מורי נהיגה אשר מתאמים מחירים. הדבר גורם לפגיעה בגישה הכלכלית חברתית עקב התערבות נמוכה של הממשלה בנושא. 

שוק שיעורי הנהיגה נשאר שוק פרוץ ולא מפוקח שבו כל אחד יכול לגבות איזה מחיר שהוא רוצה וכך נוצר מצב שאת המחיר משלם האזרח.

אנחנו תלמידי תיכון קריית שרת חקרנו את העניין מהשטח ומצאנו כי הרוב המוחלט מהנשאלים בשאלון שיצרנו עבור תלמידי נהיגה ענו שמורה הנהיגה שלהם עמוס והמחירים לשיעור נהיגה נעו בין 130-160 ש"ח, מכך הבנו כי המחירים לשיעור נהיגה אינם קבועים ושמורה הנהיגה יכול לעלות לפי רצונו. כמו כן העובדה שהוא עמוס מאפשרת לו לעלות את המחירים בידיעה שעדיין יבואו אליו תלמידים וזאת בגלל העומס שנוצר. שנית, 80 אחוז מהנשאלים ענו כי הוריהם הם אלו שמשלמים את עלות שיעורי הנהיגה שלהם, דבר המהווה עול כלכלי עליהם. בנוסף, 20 אחוז הנותרים הינם נערים אשר משלמים מכיסם את עלויות שיעורי הנהיגה, דבר המחייב אותם בעבודה לאחר שעות בית ספר ואף להפסד וחוסר של שעות בית ספר ושל פער בכיתה. 

דברים אלו מחזקים את הטענה שלנו שהעלות הכוללת של תהליך הוצאת רישיון נהיגה במדינת ישראל גבוהה מאוד ושיש מספר גורמים שצריך להסיר על מנת להורידו. כל זאת בעצם מונע מאזרחים את הצורך הבסיסי של הוצאת רישיון הנהיגה. בחברה מודרנית, כל אחד יהיה זקוק לרישיון נהיגה וזהו יהיה אחד מהצרכים הבסיסיים שלנו. כמו כן, המחיר הגבוהה מקשה על השכבות המוחלשות להוציא רישיון ובכך משאיר אותם מאחור.

הפתרון הנכון לבעיה הוא פתרון אזרחי, לכן בתי הספר לנהיגה הם הגוף המתאים לפתור את הבעיה. בכדי לקדם פתרון זה יש להכין עצומה על קביעת מחיר אחיד לשיעורי הנהיגה ובכך לעורר את דעת מורי הנהיגה בישראל ובתי הספר לנהיגה בישראל. מי שלדעתנו צריך להוביל את המהלך הזה הוא תלמידי נהיגה ברחבי הארץ אשר יחתמו על העצומה.

יתרונות לפתרון זה:  משום שפתרון זה נעשה על ידי תלמידי הנהיגה שנושא זה קרוב אליהם כך ישבו את תשומת ליבם של בתי הספר לנהיגה לבעיה הקיימת, כמות דעת קהל שכזו יכולה להוביל  לשינוי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו