יוקר עלות שיעורי הנהיגה בקרב בני הנוער בטירת כרמל

אין תמונה

מספר חתימות

27
 
100  
פורסם בתאריך: 05/05/2022
 

שלום, אנו תלמידות כיתה יב בתיכון שיפמן בטירת הכרמל.

במסגרת מטלת הביצוע באזרחות בחרנו לחקור את נושא יוקר מחירי שיעורי הנהיגה והוצאת רישיון.

מצב זה פוגע בעיקר בבני הנוער בכיתות י"א - י"ב שמעוניינים להוציא רישיון, אך בשל העלויות הגבוהות הם נאלצים להיות תלויים כספית בהורים, ואף בני הנוער שעובדים כדי לממן את הוצאות שיעורי הנהיגה אינם מצליחים לעמוד בהוצאות הגבוהות, ולבסוף מעוטי היכולת הכספית נאלצים לוותר על תהליך זה, ובכך נפגעת זכותם לחופש התנועה ולשוויון. 

הבעיה נוגעת בחיים האישיים שלנו ובחיי הסובבים אותנו כאן בעיר טירת כרמל.  

הנמענים אליהם מכוונת העצומה הם בני הנוער בכיתות יא יב והם המתאימים ביותר לקידום הפתרון מכיוון שבעזרת מספר רב של חתימות העצומה תוביל למחאה ציבורית אשר תפעיל לחץ על מקבלי החלטות כגון: שרת התחבורה, וכך נוכל לגרום להורדת המחירים.

כאשר עלות הוצאת הרישיון היא כה יקרה, נוצרים הפרשי מעמדות בין שכבות שונות באוכלוסייה. התלמידים מרגישים שכתוצאה מכך זכותם לשוויון נפגעת, מכיוון שלרבים מהתלמידים אין היכולת לשלם עבור לימודי הנהיגה היקרים או שהוריהם מתקשים לממן להם את הרישיון, בעוד לתלמידים אחרים אין את הבעיה הנ"ל. 

מתוך מחקר שטח שערכנו באמצעות שאלון, מצאנו כי בני הנוער בעיר שלנו טירת הכרמל סובלים ואף מתקשים לממן את שיעורי הנהיגה, לכן, כדי לפתור את בעיה נשמח לשיתוף פעולה מצדכם כדי לעורר שינוי אמיתי  שיגרום לשוויון בין השכבות השונות בחברה.

עצומה היא כלי עוצמתי, משמעותי ובעל כוח השפעה רב ובעזרתו נוכל להפיץ את הבעיה, להעלות את המודעות ולבצע שינוי שיעזור לכל תלמידי הנהיגה.

נשמח אם תחתמו וביחד נוביל לשינוי.

בברכה תלמידות כיתות י"ב.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו