הורדת המיסים על מורי הנהיגה

אין תמונה

מספר חתימות

36
 
10,000  
פורסם בתאריך: 28/04/2022
 

במסגרת עבודה במקצוע אזרחות בבית ספר שלנו, התבקשנו לעסוק בבעיה אזרחית ולנסות לפתור אותה.

אנחנו פונים למשרד התחבורה, בבקשה להוריד את המיסים על מורי הנהיגה.

שיעורי נהיגה בישראל הם דבר מאוד יקר, ועולים כממוצע כ7300 ש"ח, ויכולים לעלות עד כ10,000 שקל לעיתים. דבר זה אינו הגיוני, ואי אפשר לצפות מבני נוער(הקהל המרכזי של שיעורי הנהיגה) להוציא סכום שכזה / מהורהם.

דבר זה הוא חשוב, שכן בעולם של היום אתה חייב שיהיה לכם רישיון על מנת להתנהל ולהגיע ביעילות לאן שצריך. בנוסף, זה מחזק את הפערים הכלכליים ואי השוויון שיש במדינה.

בנוסף, אין המון שעובדים בתחום, אבל יש הרבה ביקוש לשיעורים. מה שיוצר מצב שבפרפריה וכדומה, יש רק מורים בודדים באזור ואז נלקח מחיר גבוהה. אחת הסיבות שאין הרבה שרוצים לעסוק בתחום, הוא שהוא לא רווחי. מורי נהיגה מעידים כי הם צריכים לשלם על שלל שירותים כמו ביטוח, מיסים, וטיפולים שגרתיים לרכב, עד לרמה שהמורה מקבל מתוך מחיר השיעור רק כשליש, ולפעמים אפילו פחות במקרה שהוא חלק מבית ספר לנהיגה.

הפתרון שאנחנו מציעים הוא הורדת המיסוי על מורי הנהיגה בכל מיני ורצאיות.הפתרון כולל - בעת קניית הרכב, מורה נהיגה יהיה פטור ממיסים על הרכב. בנוסף, יהיו קיצוץ במס ההכנסה שלו, וגם המדינה תסבסד תיקוני רכב. בנוסף אם יהיה אפשרי, הנחה וסבסוד של דלק. מהלך זה יהפוך את שיעורי הנהיגה לדבר טרייואלי יותר עבור תלמידים, וגם יעודד יותר אנשים להיות מורים לנהיגה-מה שיצור תחרות ויוריד עוד את המחירים עוד יותר.על מנת לבדוק שבאמת מהלך זה מוריד את המחיר, לארגן כמה זה המדינה תארגן מבדק האם באמת המחירים ירדו, ומורה שלא הוריד את מחירו לא יקבל את ההטבות.

אם אתם מסכימים נשמח שתחתמו, ככה ניצור שינוי!תודה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו