בני הנוער למען צמצום פערי השכר בין גברים לנשים

אין תמונה

מספר חתימות

7
 
100  
פורסם בתאריך: 06/04/2022
 

כיום קיימת בתעשיית ההייטק פערי שכר גדולים בין גברים ונשים.

מהנתונים אשר פורסמו בדו"ח של ארגון מעלה, נמצא כי נשים העובדות בתעשיית ההייטק מרוויחות בממוצע כ15% פחות מגברים העובדים באותה משרה. נמצא גם כי בתעשיית ההייטק רק כ14% מתוך עשירית מקבלי השכר הגבוהים ביותר בחברות הציבוריות הם נשים.

 

פערים אלו יוצרים השלכות רבות, כמו המשך האפלייה בין גברים לנשים אשר כבר קיימת שנים רבות, הם עלולים גם להשפיע לשלילה על סביבת העבודה והיחס לנשים במקומות העבודה ומקטינים את הרצון של נשים לעבוד במשרות בתעשיית ההייטק מה שרק יותר יגדיל את הפער המגדרי.

 

חלק ניכר מבעיית פערי השכר באה מאנשי עסקים ומנהלים בעלי דעות וסטיגמות קדומות אשר מאמינים כי פערים אלו מוצדקים ולכן בוחרים לפזר את המשכורת בדרכים לא הוגנות אשר מפלות נשים רבות העבודות בדיוק באותה עבודה, המפיקים אותה תועלת אבל בתנאים ובשכר יותר נמוכים.

 

בעקבות זאת, אנו קוראים לכם, האזרחים מהמעמד העובד, לפעול נגד פערים אלו ולדאוג לשוויון בין הגברים לנשים.

 

לאור העבודות הרבות בהן המנהלים פועלים בצורה מפלה שמפרה זכויות שוויון בסיסיות, אנו קוראים לכם לחקור מראש על כל עבודה אליה אתם ניגשים ולבדוק האם המנהלים באותם מקומות אכן מחלקים שכר באופן שווה והוגן אשר אינו מפלה בין אף שני אנשים על בסיס מגדר.

 

אם אתם מוצאים כי מקום עבודה שאתם מעוניינים בו הוא אינו כזה, אנא מכם - פנו וחפשו מקום עבודה אלטרנטיבי, אשר לא מפלה בין עובדיו ותורם לאפליה ארוכת השנים של נשים בעולם הזה, ובמקום זאת מצאו מעסיק אשר לא נותן יחס שונה לעובדיו רק על בסיס שוני במגדר, דעות קדומות וסטריאוטיפים. פעולה זו לא רק תתמוך במקומות ובמעסיקים אשר מחזקים את עובדם ומאמינים בשוויון בשכר בין נשים לגברים, אלא גם תחליש את אותם מעסיקים אשר דוגלים באפליה ובאי צדק.

 

אנו בחרנו לפנות אליכם בצורה של עצומה כי עצומה היא דרך קלה, טובה ונגישה להציג ולהביע את הדעת של הקהל הרחב, זה נובע מהאופי האינטרנטי שלה הקל לשיתוף והפצה בקהילות שונות ברחבי האינטרנט. לפי מחקרים שלנו, בעיית פערי השכר לא נובעת מן הכלל אלא רק מאנשים פרטיים הנמצאים במעמד של כוח (בעלי עסקים, מנהלים וכדומה) ולכן יצוג של דעת הכלל היא דבר חשוב מאוד בנושא זה.

 

אנו סבורים שכאשר נצליח להשיג מספיק חתימות, ולגייס מספיק אנשים למען המאמץ נגד פערי השכר, נוכל לעורר חשש אמיתי אצל אותם מעסיקים בעלי דעות קדומות וליצור שינוי משמעותי בעולם התעסוקה.

 

מה אנחנו מבקשים:

 

  • לחתום על העצומה
  • לחקור על פערי השכר במקום עבודתכם
  • להפיץ עצומה זו ברשתות החברתיות

 

תודה רבה על הקריאה ועל שיתוף הפעולה (:

 

גיל, אור, עומר, אריאל וירון

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו