זיהומי אסדת הגז בחוף דור

זיהומי אסדת הגז בחוף דור

מספר חתימות

0
 
1,000  
פורסם בתאריך: 09/06/2019
 

אז מה היא בעצם הבעיה?

המיקום המתוכנן של אסדת הגז "לוויתן" (ע"י חברת נובל אנרג'י באישור ממשלת ישראל) יהיה קרוב מאוד לחוף דור (כ-9 ק"מ) והאסדה תפלוט חומרים מסוכנים ורעילים לים אשר יזהמו אותו והרחצה בו תפגע בבריאות המתרחצים ותסכן את חייהם מה שיפגע בזכותם לחיים ביטחון ושלמות הגוף.

הזכות לחיים וביטחון היא הזכות הבסיסית והראשונית ביותר של כל אדם וקובעת כי לכל אדם יש זכות להגנה על חייו וזוהי חובת כל מדינה להגן על חייהם וביטחונם של כלל אזרחיה. החומרים שיפלטו מהאסדה לאוויר ולים - מסוכנים ורעילים והם יזהמו את האוויר והים ובכך יגרמו לפגיעה בבריאות המתרחצים בחוף דור ובבריאות האזרחים ששוהים בקרבת האסדה.  

מה הפתרון שאנו מציעים?

ניתן להסיק מכך שמיקום האסדה כבר אושר על ידי הממשלה ונעשה על ידי אנשי מקצוע נבונים לאחר שיקולים רבים של כמה שנים טובות ואינטרסים כלכליים ולדעתנו, סביר להניח שמיקומה מחוף דור לא ישתנה. לכן אנו מציעים לבנות אסדת גז צפה.

מאז 2010, 97% מקידוחי המים העמוקים בעולם מפותחים באמצעות אסדה צפה מעל שדה הגז או הנפט. זוהי טכנולוגיה חדשה, אמינה ובטוחה יותר, אשר מזהמת הרבה פחות. טכנולוגיה זו גם זולה יותר ולכן נבחרה על ידי חברות האנרגיה בכל העולם ואפילו כאן בישראל, עבור שדות הגז כריש ותנין הסמוכים ללוויתן, תוך תשבוחות של משרד האנרגיה למפתחים על המודעות וההתחשבות שלהם בבריאות הציבור ובסביבה! האסדה לא תרעיל את הים, לא תזהם את האוויר ותחסוך מיליארדי שקלים. במידה ופתרון זה לא יתאים (מסיבות כלכליות או ביטחוניות כאלו ואחרות) - אנו סבורים כי יש לפצות את התושבים בחוף דור (בין אם זה פיצוי כספי או היתר רחצה בחוף אחר ללא תשלום).

עזרו לנו לשמור על בריאות התושבים הקרובים לאסדה ועל חוף דור!

חתמו נגד זיהום הסביבה ושיפור רמת החיים של התושבים!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו