לא לפגוע בגינת הכלבים ברח' הגולן

לא לפגוע בגינת הכלבים ברח' הגולן

מספר חתימות

116
 
120  

אנחנו תושבי שכונת ישגב - בעלי כלבים וכאלו שתומכים בהם - מתנגדים לפגיעה שפוגעת עיריית תל אביב יפו, בגינת הכלבים שלנו, שפועלת בתוך גינת הגולן (רח' הגולן פינת הרוגי מלכות).

למי שלא מכיר: גינת הכלבים היא ליבה החי של גינת הגולן. המפגשים היומיומיים בגינה יצרו קהילה של א.נשים טובים ושל כלביהם, אשר נפגשים, מדברים ומבלים יחד כבר שנים. 

ביום ג' האחרון, 5.2.19, הגיעו עובדי עיריה והקטינו את הגינה בכ-40% - וזאת בלי להודיע לנו על כך דבר!

מנסיונות להבין למה זה מגיע לנו - התברר שהמנהל הקהילתי נפגש מזה חודשים ארוכים עם משפחה אחת אשר דורשת את ביטול הגינה. כל המפגשים הללו התקיימו במעמד צד אחד ובאפס שקיפות!

העירייה נענתה לבקשת המשפחה - וזאת מבלי להודיע לאיש, ללא שיתוף ציבור וללא הסבר: למי מפריעה גינת הכלבים ולמה בדיוק? (מן המנהל הקהילתי נאמר לנו, שעלינו להיות מרוצים שלא ביטלו את הגינה כליל..)

התחושה היא של פגיעה ועלבון: העיריה אינה רואה אותנו - אנשי הכלבים אשר ממש חיים במקום.

במקום זאת, היא מקשיבה רק למשפחה אחת עלומה, שמניעיה אינם ברורים לנו.

ביום א' הקרוב, 10.2.19 שעה 17:00, תתקיים בגינה פגישה עם נציגי העיריה ואנו דורשים מן העירייה להקשיב לקהילה ולצרכיה ולתקן את הנזק שנגרם:

1. הגינה הציבורית היא של כולנו - הצעד של ביטול גינת הכלבים נועד להדיר את המשתמשים מן הגינה להפוך את גינת הגולן לגינת רפאים. הגינה היא שטח טבע ציבורי ולא נועדה לשמש רק תפאורה לבתים שמסביבה.

2. היכן שיתוף הציבור? כיצד ייתכן שמהלך שכונתי שכזה מתרחש מבלי ליידע את הקהילה, מבלי לשאול את התושבים מה הם רוצים וצריכים?

    מדוע לא נבדק כמה רעש יש בגינה? (כמעט בכלל לא)

    מדוע לא נשאלו כל השכנים, האם גינת הכלבים מפריעה להם? (גם אנחנו שכנים)

בכל העיר מתקיימים תהליכי שיתוף ציבור מקסימים - וגם לנו מגיע שייראו אותנו ואת הצרכים שלנו!

3. ולבסוף רק הערה: אין שום הגיון בהקטנת גינת הכלבים משום שהוא ייצור רק ריב וסכסוכים בין הכלבים, כך שאם הנביחות מפריעות למישהו - הן רק ייגברו!

עיריית תל אביב יפו - עוד לא מאוחר לעשות את הדבר הנכון!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/02/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
07/02/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
07/02/2019
העצומה נפתחה