רופאי ישראל קוראים להשעיית ליצמן

רופאי ישראל קוראים להשעיית ליצמן

מספר חתימות

6
 
1,000  
פורסם בתאריך: 07/08/2019
 

אתמול הודיעה משטרת ישראל כי סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, חשוד בעבירות מרמה, הפרת אמונים והצעת שוחד.

בין היתר, סגן השר חשוד כי הפעיל מכבש לחצים על שורה של רופאים פסיכיאטרים, עובדי משרד הבריאות, כדי שישנו את חוות דעתם בנוגע לכשירותה הנפשית של מלכה לייפר, מנהלת בית ספר חרדי לבנות באוסטרליה החשודה בעבירות מין בקטינות, כך שהרשויות לא יוכלו להעמידה לדין ולהסגירה לאוסטרליה.

כמו כן, סגן השר חשוד בניסיון לשחד דרגים מקצועיים במשרדו לטובת מסעדה שבעליה מקורבים אליו, וזאת כדי למנוע את הליכי סגירתה בשל ממצאי תברואה חמורים שנמצאו בה ואף הביאו לתחלואה בקרב כמה אנשים, לרבות אישה הרה שהפילה.

אנו, רופאים ישראלים, מתמחים ומומחים בבתי החולים ובקהילה, מכל רחבי הארץ, מכל המגזרים ומכל קצוות הקשת הפוליטית, קוראים להשעייתו המיידית של סגן השר מתפקידו, וזאת מכמה סיבות עיקריות:

1. סגן שר הבריאות, כבכל מדינה מתוקנת, צריך לשמש דוגמה ומופת להתנהלות תקינה, מקצועית ומוסרית. אין מקום להמשך העסקתו של ליצמן בתפקידו כל עוד הוא חשוד בעבירות כה חמורות.

2. כיוון שהחשדות כנגד סגן השר נסמכים רובם ככולם על עדויות של עובדי משרד הבריאות, כל עוד ליצמן ממשיך בתפקידו, ויש לו מרות עליהם, לא יוכלו עובדי המשרד להמשיך במילוי תפקידם באופן תקין, מקצועי וללא מורא.

3. בשבועת היפוקרטס, נדר כל אחד מאיתנו כי "אשמור על החולים מאי-צדק ולעולם לא אזיק להם". המשך עבודתנו תחת אדם החשוד בעשיית אי-צדק משווע ובגרימת נזק פוטנציאלי, נפשי וגופני, לבני האדם, עומדת בסתירה מוחלטת לשבועה זו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו