מכתב הרופאים והמומחים להרחקת אסדות הגז מחופי ישראל

מכתב הרופאים והמומחים להרחקת אסדות הגז מחופי ישראל

מספר חתימות

522
 
100  

אל: ראש ממשלת ישראל – מר בנימין נתניהו      

               מכתב הרופאים והמומחים בבקשה להרחקת אסדות הגז מחופי ישראל

אנו קבוצה של רופאים ומומחים המייצגים את אזרחי ישראל, פונים אליך מתוך אהבת המדינה ומתוך רצון לעשות הבדל בבריאותנו, באיכות חיינו ובחוסנה של המדינה ואזרחיה לדורות הבאים.

ישראל התברכה בגילוי מאגרי גז שמאפשר לנו ביטחון אנרגטי ועוצמה כלכלית. אנו מברכים על כוונת הממשלה להקטין את זיהום האוויר באמצעות המרת אנרגיית פחם לאנרגיית גז.

אולם הקמת אסדות לטיפול בגז בקרבת החוף מהווה סכנה בריאותית וסכנת חיים לתושבי המדינה. אלו מתקנים פטרוכימיים מסוכנים וחסרי תקדים בגודלם. כמות הרעלים שנפלטים וייפלטו ממתקנים אלה לאורך השנים הבאות לאוויר, למי הים ולחופים בפעילות שוטפת, בתקלות ובאירועים בטחוניים היא ללא השוואה לשום דבר אחר שהכרנו כאן. הקמת אסדות גז בקרבת החוף תהיה בכייה לדורות.

אנו פונים אליך מתוך פחד עמוק ומתוך תקווה שיש לך אוזן קשבת ויכולת להציל את כולנו מפני האסון. יש לנו שלוש בקשות:

  1. לפעול להרחקת אסדות הגז, ובהן לוויתן הנמצאת היום בתהליך הקמה, מחופי ישראל אל פי באר הקידוח של הגז בשיטה של אסדה צפה (FPSO) הנחשבת לטכנולוגיה המתקדמת והבטוחה ביותר בימינו.
  2. למנוע טיפול בגז ותוצריו בתחומי הים והיבשה של ישראל עבור גז המיועד לייצוא. חלק ניכר מהגז שיטופל בישראל מיועד לייצוא. הטיפול בגז הוא עתיר רעלים באוויר, בים וביבשה ונכון שהמדינה שקונה מאיתנו תטפל בגז ובזיקוק הדלקים שלה בתחומה.
  3. לעגן בחקיקה את נושא הרחקת האסדות אל פי באר הקידוח בעומק הים, ומניעת טיפול בגז ובתוצריו המיועדים לייצוא בתחומי ישראל.

אנו מבקשים ממך להזמין דוח בריאותי מקיף ועדכני באמצעות גורמים שאינם תלויים ביזם (נובל, דלק והשותפים למיזם) ואינם תלויים בבעלי עניין (בז"ן), ובאופן שבו נתוני הדוח יהיו גלויים במלואם לציבור.

אנו מוצאים את עצמנו נאבקים במודלים של פיזור אוויר ומים, בחיפוש תקינה לזיהומי אוויר, ים ויבשה שאין להם תקדים לא בישראל ולא בעולם. בגיוס כספים מאזרחים של סכומי עתק בכדי להוכיח מה שהמדינה יכולה לקבל בהנחיה מושכלת ממך.

אנו מכירים את הסטטיסטיקה של תקלות שפך, דליפות, טעויות אנוש, תאונות, פיצוצים שקורים מעת לעת בעולם וברור לנו שתקלות במתקנים כאלה לאורך שנים הן בלתי נמנעות וקטלניות ביותר. ספציפית, יש תיעוד על תקלות רבות של חברת נובל אנרג'י בתפעול אסדות.

ברור לנו שרצועת החוף הנתונה למשטר רוחות הפונה אל חופי המדינה ולמשטר זרמי מים משתנה תספוג לאורך שנים נזקים בלתי הפיכים לבריאות התושבים ולמקרי מוות.

מדינת ישראל קטנה וצפופה במישור החוף והתרבות שלנו היא תרבות חופים וים. אל לנו לסכן את הטוב שבמדינה בעת שניתן להסדיר את צרכי הביטחון האנרגטי והכלכלי שלה באסדות צפות.

בכבוד רב,

שם החותם                                                   חתימה

אנא רשמו תואר ותחום מומחיות

עמותת שומרי מישור החוף

ארגון שומרי הבית

אתר: www.guardians.org.il

פייסבוק שומרי מישור החוף: https://www.facebook.com/GuardiansOrgil 

פייסבוק שומרי הבית: https://www.facebook.com/homelandguards 

יוטיוב - פלייליסט של הקליפים הטובים שעשינו: https://www.youtube.com/watch?v=yf75Kd8G0js&list=PLwwPP6LtQk3bHH7VAAh-JmJNynDtnzc3A 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/09/2018
העצומה השיגה 500 חתימות!
02/03/2018
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/03/2018
העצומה השיגה 50 חתימות!
28/02/2018
העצומה נפתחה