עצירת מכרז לפריסת רשת G5 עד לקיום דיון ציבורי

עצירת מכרז לפריסת רשת G5 עד לקיום דיון ציבורי

מספר חתימות

1,474
 
100,000  

בוודאי יצא לכם לשמוע כי בקרוב תעבור מדינת ישראל לשימוש בטכנולוגיה סלולרית חדשה מדור 5 (5G). מדובר בטכנולוגיה שונה מקודמיה עקב שימוש בתדרים מאוד גבוהים של גלי רדיו (הגל המילימטרי) ועקב העובדה ששימוש בטכנולוגיה זו דורש הצבת אנטנות סלולריות במרחק של כמה עשרות מטרים זו מזו בסמיכות לבתי מגורים, מוסדות חינוך ולמעשה כל מרחב בו אנו שוהים בכל רגע נתון. מדובר בטכנולוגיה שעד עכשיו שימשה כנשק צבאי וכעת הוסבה לצורך אזרחי על מנת לאפשר העברת מידע במהירות עצומה. בימים אלה נפרסות בכל הארץ אלפי אנטנות (בשלב ראשון יוצבו כ- 400,000 אנטנות) שעתידות בחודשים הקרובים להתחיל לשדר ב 5G. ידוע כי משרד הבריאות ומשרד לאיכות הסביבה מאשרים את המהלך בטענה כי 5G בטוחה לבריאות האדם. עם זאת, כאשר נכנסים לעומק העניין מגלים כי לא רק שטענות אלו אינן מבוססות על שום מחקר עצמאי אלא המציאות היא הפוכה לגמרי - מאות מדענים בתחום הרפואה, הביולוגיה והפיזיקה זועקים כבר שנים נגד 5g ומזהירים מפני השפעות קטלניות שלה על גוף האדם.

עשרות מחקרים עצמאיים שנערכו בכל העולם מעידים על טכנולוגיה בעלת השפעה הרסנית לגוף האדם (ואורגניזמים חיים בכלל). מדובר בפגיעה קשה בכל מערכות הגוף עד לרמת ה DNA ומובילה למחלות שונות רבות כולל סוגי סרטן שונים ופגיעה קשה בפוריות.

ברור לכל כי קידמה טכנולוגית מביאה עמה יתרונות ותועלת לציבור, אך לצד אלה, אנו חייבים לתת את הדעת בדבר השלכותיה על בריאות הציבור. בשנים האחרונות נעשו מאות מחקרים שמגלים קשר הדוק בין קרינה בלתי מייננת לבין עליה בשיעור תחלואה במחלות שונות כולל סוגי סרטן שונים - זאת עוד לפני כניסתה של 5G. מעבר לטכנולוגית 5G כרוכה בחשיפה קבועה של הציבור לרמת קרינה שגבוהה פי 10 עד פי 100 מרמת הקרינה כיום ולמעשה עלולה להביא אתה נזקים בריאותיים כבדים בקרב תושבי ישראל.

הכוונה להכניס לישראל את 5G ,הצפוי לשנות באופן מהותי את אורח חיינו, מחייבת קיום דיון ציבורי נרחב שיכלול השמעת קולם של המומחים בתחום השפעות הקרינה של 5G על בריאותנו, ותהווה בסיס להחלטה מושכלת שתקבל הממשלה בעקבותיו.

אנו דורשים מממשלת ישראל לקיים דיון ציבורי נרחב בהקדם האפשרי לפני תחילת פעילותה של רשת 5G!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

03/05/2020
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
30/04/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
18/04/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/04/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
16/04/2020
העצומה נפתחה