סכנה עבודות בכביש

סכנה עבודות בכביש

מספר חתימות

769
 
500  

לכבוד:  מנכ"ל משרד התחבורה – מר משה בן זקן

הנדון: עבודות בכביש 4 /553 – דרישה לסילוק מפגעי בטיחות וזירוז עבודות

בכביש 4 לצפון לפני מחלף דרור מתבצעות בשבועות האחרונים עבודות במסגרת תת"ל 43. העבודות יוצרות במקום מפגע קשה הן בהיבט הבטיחות והן בהיבט הפקקים.

הסדרי התנועה הזמניים יוצרים סיכון ממשי למשתמשי הדרך! (הסבר מפורט ראה למטה). ישנן תאונות במקום, ומצבים של כמעט-תאונה מתקיימים למעשה כל הזמן.

כמו כן העבודות יוצרות פקק חדש, ארוך וממושך מאד, על כביש 4, שהוא מרובה פקקים ממילא. כך למשל, נסיעה שאורכת בדרך כלל כחצי שעה, אורכת עכשיו שעה ורבע.  

אנו, תושבי יישובי השרון, לא נסבול סיכון לנפשותינו וגם לא זלזול בזמננו ובאיכות חיינו, ולא נסכים להתמשכות העבודות על פני שנים, חודשים או אף שבועות ארוכים!

אנו דורשים בזאת את התערבותך המיידית כדלהלן:

  • לתקן לאלתר את הסדרי התנועה הזמניים כך שלא יהוו סכנה ממשית לתאונות דרכים, ולא יאריכו את זמן הנסיעה בצורה בלתי סבירה.
  • אנו דורשים לקדם את העבודות במקום, לרכזן ולסיימן בהקדם האפשרי, בתוך שבועות בודדים, ולא למרוח אותן על פני חודשים ושנים.

בברכת שנה טובה ומועדים לשמחה

תושבי יישובי השרון

ההסדרים הזמניים והסיכון שבהם:

  • יש הצרה מ-4 נתיבים ל-2 נתיבים על פני מרחק קצר מאד. חיצי הסימון להצרה מסומנים על פני מטרים בודדים בלבד, מטרים ספורים לפני ההתמזגות.
  • מכביש 4 צפון נלקח נתיב אחד מתוך 3; מהירידה לכביש 553 (לתל מונד ולפולג) נלקח נתיב אחד מתוך 2; נתיב ההשתלבות מ"דרך הלורדים" למעשה אינו קיים – הוא משמש גם נתיב היציאה אל 553.
  • התור ליציאה אל 553 משתרך הרבה לפני תחילת נתיב היציאה, כך שהמגיעים מ"דרך הלורדים", אשר חושבים שהם בנתיב השתלבות לצפון, נכנסים בעצם ישר לתוך תור היציאה אל 553, חוצים אותו, ואז גם נכנסים בפתאומיות ובמהירות אפס לתוך הנתיב הימני בכביש 4 לצפון, שהוא כביש ראשי – באופן שהם מתנגשים באלה שבתור ליציאה או באלה שבכביש 4 לצפון. סכנת נפשות ממש!
  • המבקשים לצאת ל-553, שחלקם התמזגו לשני נתיבים אך לפני מטרים בודדים, לא יודעים שהנתיב הימני בכביש 4 הוא כבר התור ליציאה ל-553. הם מוצאים את עצמם עוקפים את סוף התור לירידה ל-553, ועוצרים על הנתיב הימני (אחד מתוך שניים) בכביש 4. סכנת נפשות ממש!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

02/10/2023
העצומה השיגה 500 חתימות!
01/10/2023
העצומה השיגה 100 חתימות!
29/09/2023
העצומה השיגה 50 חתימות!
28/09/2023
העצומה נפתחה