מפסיקים לשלם עבור הכשרות!

מפסיקים לשלם עבור הכשרות!

מספר חתימות

67
 
5,000  

הידעת? בכל שנה אנחנו משלמים 2.8 מיליארד שקלים עבור הכשרות.

עצרת פעם לחשוב האם אתה רוצה לשלם כל כך הרבה מכספך לרבנות?

 

אני אלון, ונמאס לי לשלם לרבנות.

 

אני יהודי-חילוני על גבול האתאיסט וכשאני הולך לסופר האפשרויות שלי לקנות מוצרים שלא קיבלו הכשר ע"י הרבנות מצומצמות מאוד, ובחלק מהמוצרים אני אפילו נאלץ לקנות כשרויות מהודרות (השגחת בד"ץ, מהדרין וכו').

 

בכל שנה ההכשרים עולים למשק 2.8 מיליארד שקלים! וזה אפילו לא כולל כשרות בד"ץ! זהו סכום עצום שהולך לגוף שאני אישית לא רוצה לשלם לו מכיסי כ"כ הרבה (לקריאה נוספת https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3677519,00.html)

 

אני רוצה ליצור גוף שיתן אישור (תו) למוצרים / מסעדות שיציין שעל המוצר / המסעדה הנ''ל לא שילמו לגוף כלשהו תמורת השגחה/פיקוח. הגוף שאפתח יהיה ללא מטרות רווח, ואני לא אראה שקל מכל הנושא.

 

איך כל זה קשור לעצומה? חברות המזון צריכות לדעת שאני לא היחיד שלא רוצה לשלם לרבנות. החברות צריכות לדעת שיש ביקוש למוצרים כאלו, אחרת אין שום סיכוי שהן ירצו לוותר על נתח השוק שומר הכשרות.

חשוב להבהיר, אין שום בעיה עם אנשים שרוצים לשמור כשרות ולקנות מוצרים בעלי הכשר, אבל זה לא מחייב כפייה על אחרים לשלם על עקרונות שהם לא מאמינים בהם.

לדוגמה, בסופר ניתן לבחור בין מוצרים ללא גלוטן למוצרים עם גלוטן, בין מוצרים טבעוניים למוצרים לא טבעוניים, בין גבינה 0% לבין גבינה 9%. אף אחד מהדברים האלו לא דורס את הקבוצה המשלימה. יש מקום לכולם. כך צריך להיות גם בנושא הכשרות.

 

אז בואו נפסיק לשלם לרבנות!

בחתימתכם על העצומה, את/ה מאשר/ת שבמידה ועל המדף בסופר, יהיו שני מוצרים, אחד עם הכשר ואחד עם התו שלי, את/ה תעדיפ/י את המוצר ללא ההכשר.

אנא חיתמו ושתפו את העצומה! רק כך נוכל להצליח!

במידה ואתם עורכי דין/אנשי ציבור/רוצים לתרום בדרך נוספת, מוזמנים לפנות אליי בכתובת [email protected]

*העצומה מנוסחת ברובה בלשון זכר, אך מופנית לכלל המינים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/06/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
10/06/2019
העצומה נפתחה