חוק לעצירת העוקץ של חברות הסלולר שיפסיק את ניצול הקשישים

חוק לעצירת העוקץ של חברות הסלולר שיפסיק את ניצול הקשישים

מספר חתימות

17
 
30,000  
פורסם בתאריך: 07/03/2019
 

נושא כואב שנוגע בכולנו וחשוב שנפסיק את הניצול והמרמה הזאת עכשיו! 

כולנו לפחות שמענו על מקרה או מקרים שבהם חברות התקשורת ובמיוחד חברות הסלולר ניצלו לקוחות בעיקר קשישים תמימים, בשביל למכור להם מוצרים באלפי שקלים בכל מיני טענות לפעמים כ״מתנות״ 

אני רוצה לקרוא לכל מתמודד בבחירות האה לקדם חוק שיפסיק את זה ויש לי רעיון פשוט וקל ליישום:

קודם כל נסביר איך השיטה עובדת:

חברת הסלולר מוציאה רשימה של לקוחות קיימים שלה, בד״כ כאלה שנגמרה להם תקופה של תשלום חודשי נמוך - בדרך כלל אחרי שנה או שנתיים. או פשוט לקוחות תיקים שנמצאים איתם המון שנים - המעמה המשותף בד״כ - שהלקוחות ברשימה משלמים על השירות הסלולרי שלהם יותר מהחבילה העדכנית- לצורך הדוגמא: פלוני משלם כרגע 150ש"ח לחודש על 2 קווים אבל לחברה יש כרגע מסלול חדש משתלם של 30ש"ח לקו לחודש משמע 60 שקלים ל2 הקווים. נציג החברה פונה לפלוני ומציע לו להפחית את העלות החודשית ו״לחסוך לו כסף״ וש״מגיעה לו הטבה י הוא לקוח ותיק״ הנציג יוריד את דמי השימוש של הקווים לתוכנית העדכנית - 60ש"ח בחודש ויוסיף לו לפלוני עוד אוזנייה נגיד או טאבלט בתשלום של 40ש"ח לחודש בדרך כלל כפול 36 תשלומים. ואז הוא מציג ללקוח שמעכשיו ישלם רק 100ש"ח לחודש במקום 150ש"ח וגם יקבל טאבלט אוזנייה או כל מוצר אחר - כלול במחיר. 

הבנתם את הרמאות? ככה דוחפים לנו מוצרים שלא ביקשנו ולא רצינו , תוך מצג שווא של חיסכון. סמכו על החברות האלה שהם מצליחים למצוא כל מיני שטיקים לעשות את זה בצורה חוקית כביכול ולגבות הכל במסמכים וחתימות. אבל גם אם ולא בטוח שזה חוקי - זה מסריח וזה לא שקוף ולא הוגן. 

הפתרון שאני מציע:

חקיקת חוק או תקנה: 

שיחול איסור על חברות התקשורת למכור מוצר מוחשי כגון מכשיר סלולרי טאבלט אוזנייה וכו, ביחד עם חבילת שירות כמו שיחות או גלישה וכו. לבצע הפרדה מוחלטת ל2 עסקאות שונות, ולפרט בכל עסקה בנפרד את הפרטים בפירוט מלא. 

בעסקת התקשורת כמה משלמים על מה וכל התנאים. בעסקת המוצר המוחשי כמה הוא עולה גם לחודש וכמה בסהכ - שלא יגידו זה רק 40ש"ח לחודש כפול 36 תשלומים - שיפרטו כמה המחיר הסופי של המוצר לאחר 36 תשלומים ויציגו ללקוח את האפשרות לקנןת אותו בפחות תשלומים אם ירצה ויציגו את המחיר המדוייק. 

מה שקורה הוא שיש להם אינטרס למכור ב36 תשלומים כי הם גובים מחיר כפול ולפעמים משולש ויותר על האופציה הזאת. גם את זה צריך לעצור ולקבוע רף של ריבית שמותר להם לקחת עך תשלומים כי 300-600 אחוז זה לא הוגן בכלל. 

בנוסף כל התנאים יהיו צריכים להיות משוקפים ללקוח כולל התחייבות או חוסר התחייבות של הלקוח או נותן השירות באופן מלא ברור ומפורט. 

רק ככה נעצור את הניצול את המרמה ואת עוגמת הנפש, של כולנו ובמיוחד של אוכלוסיות חלשות וחסרות אונים כמו הקשישים שנפגעים מזה הכי הרבה. 

אנו החתומים מטה קוראים לכל אנשי הציבור והמתמודיים בהחירות ולאלה שיכנסו ויהיו לחברי כנסת ושרים,  לקדם ולתמוך בחוק או התקנה הנ״ל ולעצור את התופעה הזאת! 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו