קמפיין ויטמין D נגד קורונה

קמפיין ויטמין D נגד קורונה

מספר חתימות

14
 
2,000  
פורסם בתאריך: 30/07/2020
 

לאחרונה התפרסם סופסוף מחקר רציני שבדק בצורה אמפירית פרסומים מדעיים לא מעטים שמחסור בויטמין D מגדיל את הסיכון להידבקות מנגיף הקורונה ומגביר את סכנת האשפוז מהמחלה , פרוש הדבר הוא שבטיפול נאות תתחזק העמידות בפני הנגיף הנורא ויהיה פחות צורך בסגר, בהגבלות שונות וגם בפחדים. כבר בסוף מרץ מצאו חוקרים איטלקיים ששיפור רמת ויטמין D עשויה להפחית בצורה משמעותית את פגיעת הקורונה. ממצא זה יכול להסביר מדוע אנשים שיש להם בעיה בקליטת הויטמין מהשמש פגיעים יותר. מדובר למשל בקשישים, בכהי עור ואחרים שלא נחשפים מספיק לשמש. 

מחקרים שהתפרסמו בעקבות המחקר האיטלקי שכנעו את משרד הבריאות הישראלי להמליץ בצורה לא מפורטת כמעט מחתרתית נודפת מכסת"ח להעלות את רמת הויטמין וגם לחזק את מערכת החיסון. אנו, החתומים מטה, דורשים ממשלת ישראל, מקופות החולים ומהתקשורת לצאת בקמפיין ראוי לשמו:

1) שימליץ בצורה ברורה ורצינית על צעדים להעלאת רמת ויטמין D בדם , לרמה הנדרשת לבריאות תקינה . הבאת רמת הויטמין בדם לרמה הנדרשת יכולה להתבצע  הן על ידי מקורות טבעיים כמו שמש ומזון , והן על ידי תוספים. המינון הנדרש של ויטמין D משתנה מאדם לאדם והוא תלוי בגיל בצבע עור ובחשיפה לשמש. חובה על מערכת הבריאות לחקור על ידי רופאי המשפחה את המינון המומלץ לכל פרט ופרט כדי להימנע מצד אחד ממינון יתר שיכול להזיק ומאידך בכל זאת ליצור הגנה מספקת.

2)  ויחקור וימליץ על אמצעים נוספים לצורך חיזוק מערכת החיסון ויש רבים כאלו. לפחות לחלקם ישנם גם הוכחות מדעיות

 ישראל נמצאת על סף קריסה חברתית, פוליטית וכלכלית בעיקר בגלל הנגיף. על כן יש להתמקד על מלחמה יעילה בקורונה וזאת בדרכים זמינות שתועלתן ברורה ואין בהן שום נזק.

                                                                 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו