חייבים לקטוע את שרשרת ההדבקה

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 367 חתימות.

חייבים לקטוע את שרשרות ההדבקה בקורונה

לכבוד ראש הממשלה, שר הבריאות וכל משרד אחר הנוגע לעניין:

אנו מדענים אזרחי מדינת ישראל רואים בדאגה רבה ובחומרה את ההתפשטות הנוכחית של ההדבקה בווירוס הקורונה בישראל. כמדענים שמשתתפים במאמץ העולמי ללמוד, למנוע ולרפא את המגפה אנחנו מדגישים שהפתרון האפקטיבי ביותר שידוע כיום הוא בחסימה מהירה של שרשרות ההדבקה. אין צורך להרבות בחשיבות חסימת שרשרות ההדבקה מאחר ומגפה זו פוגעת קשות בבריאות, כולל באלה המחלימים מהמחלה, שלא לדבר על הקורבנות. כולנו מודעים לסבל האנושי שגורמת המגפה ולמחירה הכבד לבריאות, לכלכלה ולמדינה הן כיום והן בהשלכות לעתיד.

 לאור היכרותנו את בדיקות הקורונה ואת התשתית המקצועית והמחקרית במדינת ישראל, וכן לאור הניסיון והידע שנצבר מאז פרוץ מגפת הקורונה בארץ, אנו חושבים שאין כל הצדקה לכך שעוברים מספר ימים מרגע שנלקחת בדיקת קורונה מאדם ועד שמתקבלת תשובה, וננקטים צעדים לניתוק שרשרת ההדבקה. לשם קטיעת שרשרת ההדבקה חיוני שהזמן הזה יצומצם למינימום ולא יעלה על 24 שעות מקסימום.

אנו פונים בקריאה דחופה לשר הבריאות, למשרד הבריאות ולראש הממשלה לתת עדיפות עליונה לדאוג לכך שמחדל זה יתוקן במהרה, כדי לסייע בעצירת המגפה ולמנוע את החמרת המשבר הבריאותי והכלכלי.

אין כל הצדקה לכך שכבר שבועות הנושא הזה לא מתוקן. כאמור, הידע, הכלים והתשתית המיכשורית והאנושית קיימים. אם יש חסרים בדוגמים, טכנאי מעבדה ומכונות, יש להשלים פערים בשטחים אלה בדחיפות, ולקטוע את שרשרת ההדבקה.

האחריות היא שלכם.

 מדענים ישראלים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/07/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
01/07/2020
העצומה נפתחה