דרישה לשינוי מדיניות הממשלה בכל הנוגע לטיפול במשבר הקורונה

דרישה לשינוי מדיניות הממשלה בכל הנוגע לטיפול במשבר הקורונה

מספר חתימות

461
 
10,000  

מכתב זה נכתב ע"י אזרחיות ואזרחים, המודאגים מהטיפול הלקוי במשבר הקורונה.

אנו מזמינים כל מי שמזדהה עם תוכן הדברים לחתום על עצומה זו, שתועבר לשר הבריאות ולחברי קבינט הקורונה.

המכתב גם יועבר לידי המכותבים בהמשך

לכבוד:  שר הבריאות ניצן הורוביץ

לידיעה: ראש ממשלת ישראל מר נפתלי בנט

             ראש ממשלת ישראל החליפי ושר החוץ מר יאיר לפיד

             חברי "קבינט הקורונה"

 

הנדון: תקנות והגבלות הקורונה והעדר התייחסות לקולות האזרחים והמומחים

שלום רב, 

כבוד השר הורוביץ,

 

בחודש האחרון הולכת וגוברת המחאה האזרחית כנגד התנהלות משרד הבריאות ומדיניות ממשלת ישראל, בנושא משבר הקורונה.

כניסתך לתפקיד היוותה עבורנו תקווה עצומה לשינוי המדיניות הבעייתית של משרד הבריאות, אשר לפני שנה אתה בעצמך הבעת התנגדותך אליה. קולות רבים נשמעים, הן מאזרחים והן ממומחים, הטוענים כי התנהלות המשרד ומדיניותו אגרסיביים מאוד.

ב 23/7/2020, בזמן שהיית חלק מהאופוזיציה, כתבת בעמוד הפייסבוק שלך פוסט חריף, ובו כינית את ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו, רודן ודיקטטור. על "חוק הסמכויות" כתבת: "ניצול ציני של משבר הקורונה ע"י רודן, שיעשה הכל כדי לטייח את השחיתות ולמגר את ההפגנות נגדו. בושה וחרפה שעובר פה חוק כזה בישראל". 

עוד הוספת אז "מה שקרה כאן הלילה זה מחטף, שהופך את ישראל לעריצות רודנית בחסות הקורונה. אין פלא שהציבור לא מאמין יותר לממשלה." לא הבנת "איך לוקחים החלטות חשובות על בסיס אינטרסים אישיים וגחמות, בלי נתונים, בלי חשיבה ובלי תכנון."

והנה בדיוק שנה אחרי, יולי 2021, לא זו בלבד, ניצן, שהארכת את תוקף "חוק הסמכויות", גם הפכת את ממשלת השינוי "לעריצות רודנית בחסות הקורונה" (ציטוט מילותיך), אלא אתה מגדיל לעשות זאת מבלי שיש לך נתונים מדוייקים (כך אמרת בחדשות במהלך הימים האחרונים), ולפיכך בלי חשיבה ותכנון. החוק בטוח לא עולה בקנה אחד עם טובת העם, אלא בעיקר עם האינטרסים האישיים של בכירי משרד הבריאות. האם אתה חותמת גומי של רופאים אינטרסנטיים?!

באותו פוסט קראת לנו להצטרף אליך להפגנה מול כנסת ישראל, ואנחנו, בתמימותנו הגענו, רק כדי לגלות ששנה אחר כך אתה בעצמך לוקח את אותו חוק דיקטטורי ומסובב אותו נגדנו שוב.

אם לא מספיק אותו חוק דרקוני, אתה נאחז בכל כוחך בהסכם, שנחתם בין משרד הבריאות של ישראל לחברת פייזר.  ויתרה מזאת, אנו בספק רב אם עיניך ראו בכלל את ההסכם במלואו ללא השחרות. אנחנו שואלות ושואלים מדוע אתה מחליט שלא לעמוד בהבטחת הבחירות ולפתוח בפני עם ישראל את ההסכם, ובכך לתת מענה לתהיות רבות:

 1. היתכן כי אזרחי ישראל שאינם צד בעניין, מחויבים לקיימו בהסכמת הזרקת תרכיב ניסיוני שאם לא יעשו כך, הדבר ייחשב כהפרה יסודית להסכם? 
 2. האם הסכם זה טומן בחובו ניסוי קליני, חברתי, מדיני וזאת ללא ידיעתם של כלל אזרחי ישראל? האם ישנה התחייבות להשלים מכסת מתחסנים תוך תקופה קצובה, אחרת ישראל תיקנס?
 3. האם ההסכם מחייב איסוף ותיעוד תופעות לוואי / מוות שחווים מקבלי החיסון? האם יש גוף ממשלתי אשר אוסף ומתעד את מגוון תופעות הלוואי אשר דווחו בעקבות החיסון? ואם כן, מדוע אינו חשוף לכלל הציבור? למיטב ידיעתנו, "תופעות לוואי" לא מוזכרות כלל בהסכם, האמנם?
 4. האם יש סעיף בהסכם שמדבר על הפסקת הניסוי במידה ומתגלים מקרי מוות / תופעות לוואי קשות וקטסטרופה שבגינה יש לעצור מיד את הזריקות ולעשות ריקול לחיסונים?
 5. האם ההסכם מדבר על חיסון הילדים (כי הרי כשיצאו לדרך הילדים לא היו בדרישת הזריקות כי אינם בקבוצת סיכון כלל ואינם מעבירים את המחלה)?
 6. מתי ובעקבות איזה אירוע דרמטי שונתה המדיניות לחיסון הילדים? 
 7. הידעת כי חברות הפארמה משוחררות מאחריות במידה והחיסונים גורמים לנזק, נכות או מוות?
 8. האם יש גורם שישא בתוצאות הנזקים לנפגעים כתוצאה מקבלת החיסון הניסיוני?

בנוסף לכך, 

חיסיון הפרוטוקולים ל- 30 שנה - על שום מה?  אמרת כי החיסיון נובע מ"שיקולים כלכליים". האמנם? ראש הממשלה הקודם אמר כי החיסיון נובע "משיקולים ביטחוניים".  למי נאמין ולמה שנאמין?  

איך לא פעלת מיד לחשוף את המידע לעיני הציבור. הרי אין איום ביטחוני בתכנים, ומאידך פירסומם יעזור להחזיר את האמון ברשויות ובממשלה הנבחרת. כל עוד אתם ממשיכים למנוע מאיתנו לראות את תכניהם, אתם גורמים להגדלת חוסר האמון במערכת הבריאות, בממסד ובממשלה כולה.

ניצן, אתה זה שדירבנת את עם ישראל לצאת ולהפגין, בצמתים, ברחובות, בבלפור, מול הכנסת, לשם פתיחת הפרוטוקולים ושיקוף כל הנתונים. אבל עד כה לא עשית כלום. לא יצאת בשום הצהרה בנושא הפרוטוקולים החסויים. 

חיסוני הילדים - לאחרונה מתרבים קולות של אנשי מקצוע רבים בארץ ובעולם הקוראים להתנגד לחיסוני ילדים. (הוירולוג פרופ' לוק מונטנייה, זוכה הנובל, הוא רק אחד מהם). 

מעבר לסיכון שהוכח בהתכנות מיוקרדיטיס בבני נוער וכן בעיות קרישה ותסחיפים, עולה גם החשש לפגיעה במערכות נוספות בגוף כגון מערכת הרביה, בייחוד לאור העובדה שהם בגיל ההתבגרות, שלא לדבר על שינויים גנטיים. אלו חששות שאסור להתעלם מהם ללא מחקר רציני ומעקב אחרי תופעות לוואי, דבר שכיום לא מתבצע בישראל או בעולם.

שכחת שמטרת החיסון היא מניעת מחלה קשה, ילדים לא חולים כלל, ואם כן, מחלה קלה. ילדים אינם מדביקים יותר ממחוסנים, כפי שמעידים המספרים בחודש האחרון. ברור כעת שהחיסון לא מונע הדבקה כלל. 

עדויות רבות על ילדים, שנפגעים מהחיסון, נהדפות בזלזול בלי בדיקה יסודית. במקביל, דיווחים על נפגעי חיסוני הקורונה מושתקים. אנשים שנפטרו כתוצאה מהחיסון, מדווחים כאילו מתו מקורונה או ממחלות אחרות. איפה פה השקיפות? איפה פה ייצוג האזרח באשר הוא? איפה אותה דמוקרטיה שהבטחת לנו בתקופת הבחירות, ניצן? מי אמור לשמור על זכויות הפרט? מי אמון לשמור על בריאותינו?

איך אתם מעיזים לייצר מצבי חירום מדומים ולשכנע מבוגרים, הורים וילדים בתמורה לגלידה או אטרקציה להתחסן, וכל זאת, מבלי שתסכים אפילו להיפגש עם אנשי מקצוע מתחום הוירולוגיה ואפידמיולוגיה שקוראים לך לשבת ולשמוע אותם ואת הטענות שלהם?

בחצי השנה הראשונה של 2021 הייתה עלייה של 25% בפניות למד"א של מקרים לבביים (תחלואה ותמותה) בצעירים עד גיל 30, לעומת שנים קודמות. עלייה זו מעולם לא נבדקה, על אף שזו הייתה תקופת חיסוני הקורונה, ועל אף שכבר יודעים שיש סכנת דלקות בשריר הלב בהקשר לחיסונים. איך יתכן שלא נעשה מיד מחקר מעמיק בסוגיה?! (סוגיה שהועלתה ע"י פרופ' רצף לוי מה- MIT).

כאמור, בפרסום האחרון שלך הודית בעצמך שאין לך את כל המידע בנושא הקורונה, ואנחנו שואלים – אם אין לך את כל המידע, איך אתה לוקח על עצמך החלטות כל כך נמהרות והרות גורל על עתידנו ועתיד ילדינו?! זמן אליך במיידי את כל צוות מח"צ לקורונה, אנשי מקצוע שבידיהם מידע חשוב מכל, והקשב להם, שמע אותם - זאת חובתך רק אח"כ תתחיל להתוות את המדיניות. 

בוא לא נתבלבל, 60 חולים קשה לא מסכנים מדינה שלמה, לא מצדיקים שום הגבלות, זה לא מצב חירום

חדשות לבקרים מתגלות טעויות והטיות של נתוני הקורונה, שמשרד הבריאות מפרסם. בימים האחרונים התגלו אי התאמות בספירת החולים הקשים, הבדיקות והמאומתים. לאור כך יש צורך לייצר שקיפות מלאה ע"י הוספת מספר דברים: הסבר מפורט לאורך הדרך מה היו הטעויות ואיך תוקנו, פירוט ופילוח לפי מחלות הרקע של החולים הקשים והנפטרים, פירוט אופן חישוב החולים הפעילים, הנפטרים והחולים הקשים, פירוט מצב התחלואה בבתי החולים השונים, מצב עדכני של תפוסת בתי החולים באופן יומי וכו'.  

אנחנו מצפים ומצפות לראות שינוי התנהלותי, עם דגש גדול על הנקודות הבאות:

 1. ביטול "חוק הסמכויות" הדיקטטורי.
 2. הסרת החיסיון ופתיחת פרוטוקולי הקורונה.
 3. חשיפת ההסכם עם פייזר, לרבות הנספח המושחר לעיני הציבור.
 4. הפסקת ספירת מאומתים, מאומתים אינם בהכרח חולים. יש לספור רק מי שמפתח תסמינים.
 5. שקיפות מלאה ויסודית של נתוני הקורונה, הכוללת נתונים שחסרים היום.
 6. איסוף מידע, מעקב והתייחסות לדיווחים על נפגעים ונפטרים מחיסוני הקורונה.

למען הסר ספק, אנחנו נתמוך בממשלת השינוי, כל עוד תעבדו עבור האזרחים ובעדם, כל עוד תשמרו על זכויות הפרט והאזרח שלנו (שלא כמו בדוגמת ה"תו הירוק", שמפר זכויות אלו), כל עוד תעמדו בהבטחה לפתוח את הפרוטוקולים ולפרסם את הסכם פייזר במלואו - אז הגיע הזמן, אתם בשלטון כבר חודש! 

ניצן הורוביץ, אנחנו מצפות ומצפים ממך למענה, קצנו בזלזול וההתעלמות הגורפת מהפניות שלנו, מחובתך לספק תשובות ברורות ולהתייחס לטענות, אתה שם בשביל לעבוד עבורנו.

להתעלמות מאתנו יש מחיר, כפי שהוכחנו בשנה האחרונה, לא נשב בשקט, נמשיך להילחם על עתידנו ועל עתיד ילדינו. בזכות חלק מאיתנו אתה עכשיו שר, בזמנו התחננת שנצביע לך כדי שמרצ לא תיעלם. אם תמשיך עם ההתנהלות הזו, שנוגדת את כל ערכי מרצ, תאבד את קולנו.

כולנו תקווה כי תמצא לנכון להיפגש עם נציגי הקבוצה. אנחנו נשמח מאוד לשמוע מלשכתך.

באנו על החתום,

אזרחים ואזרחיות מודאגים

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

21/07/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
20/07/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
20/07/2021
העצומה נפתחה