מחשב לכל תלמיד

מחשב לכל תלמיד

מספר חתימות

19
 
60  
פורסם בתאריך: 11/05/2022
 

שלום, אנו בנות כיתה י'א בתיכון רבין בכפר סבא. אנו מעוניינות לקדם את הפתרון לבעיה של מחשב לכל תלמיד ואתם/ן תוכלו לעזור לנו בכך!

נשמח אם תקראו ותחתמו על העצומה.

אנו חיים בעולם שצועד קדימה מבחינה טכנולוגית בקצב מסחרר. כל יום אנו עדים להתפתחות של תוכנות חדשות, אפליקציות, מוצרים טכנולוגיים חדשניים ועוד…

בעולם כזה נדרשת שליטה מירבית במחשבים של כל אחד ואחת מאיתנו.

על מנת ליצור שוויון הזדמנויות בכל שכבות האוכלוסיה ללא הבדל של מעמד סוציו-אקונומי/ דת/ מין/ גזע יש לאפשר לכל שכבות האוכלוסיה באשר הן ללמוד לשלוט במחשוב כבר בבית הספר.

בחטיבת הביניים למדנו עם לפטופים, דבר שאפשר לנו להכיר ולשלוט במחשב ובלמידה ממוחשבת. דרך למידה באופן זה הצלחנו ליעל את שיטת הלימוד שלנו, כך שבמהרה הצלחנו להקליד בזריזות, לסדר תיקיות לפי נושאים, ולארגן את החומר הנלמד. כמו כן, למדנו לשלוט בתוכנות מחשב כמו word, ו- PowerPoint וכן הצלחנו להעביר לילדים את החומר הנלמד בקלות גם אם החסירו שיעורים.

גם הספרים בשיטה זו היו ממוחשבים, ולא היה צורך לסחוב אותם על הגב מדי יום לבית הספר, דבר שהקל מאוד עלינו כתלמידים.

לטווח ארוך, השימוש במחשבים הוא אף יעיל וחסכוני היות ואין צורך ברכישת ספרים ומחברות מדי שנה, כי הכל מצוי על המחשב- דבר שעוזר גם בשמירה על איכות הסביבה וחסכון בנייר.

לעניות דעתינו, מערכת החינוך עדיין לא מודעת מספיק לצורך הנרחב במחשב לכל ילד ואינה מתקדמת בקצב התואם את דרישות המשק. 

הפגיעה בהיעדר מחשב לכל ילד היא כפולה: ראשית, קיימת פגיעה בזכות לשוויון היות ושימוש במחשב מכין אותנו, התלמידים, לעולם הטכנולוגי אליו נגיע בעתיד ואי שימוש במחשבים לא יאפשר לתלמידים ממעמדים סוציו-אקונומים נמוכים להיחשף למחשבים ככלי עבודה חשוב. הנגשת המחשבים לתלמידים כאלה כבר במערכת החינוך תצמצם את הפער החברתי ותיצור שוויון הזדמנויות.

שנית, אנו מאמינות שיש לתת לכל תלמיד לבחור האם ברצונו להמשיך ללמוד בשיטת הספרים והמחברות הישנה או באמצעות מחשב. השיטה שיש היום פוגעת בזכות של התלמידים לבחור.

אנו רוצות להעלות את המודעות לבעיה ולהראות שהחברה מכירה בה על מנת שנוכל להתקדם הלאה בפתרונה. ולכן חשוב לנו לכתוב עצומה זו. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו