תגובותינו למקור ייצוג בני המגזר החרדי במשרות בכירות בשירותי בריאות כללית

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 52 חתימות.

תגובותינו למקור ייצוג בני המגזר החרדי במשרות בכירות בשירותי בריאות כללית

הנדון: ייצוג למגזר החרדי במשרות בכירות בשירותי בריאות כללית

אנו מצירים על השוואה בין המגזרים שמתעלמת ממקור ייצוג זה, ואנו מעבירים אליכם את תגובותינו למקור ייצוג כוח האדם במגזר החרדי בתפקדי הנהלה בארגון.

אנו מבקשים לשים לב במיוחד לסעיף 3 להלן.

1. 30% מהמגזר החרדי מבוטח בקופ"ח כללית. ס"ה כ 240,000 לקוחות. (המגזר החרדי בישראל מונה מעל 800,000 נפש, המכילים כ 135,000 בתי אב)

2. בשדרת ההנהלה החרדית בקופ"ח כללית מכהנים בס"ה 36 מנהלי קשרי קהילה (במערך ארצי) תפקידם ליצור את השירות המותאם היכן שנדרש, כדי לאפשר ללקוחות 'כללית' מהמגזר להשתמש בשירות הרפואי בהתאם לצרכים שלו, תוך מענה למאפייני המטופל ובתוכם גם המאפיינים התרבותיים שלו.

3. מגזר חרדי, אי אפשר לדבר על "החרדים" כגוש אחד, אלא על זרמים חרדיים שונים ונבדלים, החברה החרדית מחולקת לתתי קבוצות רבות המייצגות גוונים חברתיים ואידיאולוגים שונים,

ההבדלים והניגודים בין הקבוצות גדולים ביותר, הן במרכיבי אורחות חיים והן בגוונים של השקפת עולם, ופעמים רבות מדובר מסלולי חיים שונים לגמרי,

בהתאם לכך, נגזר כוח האדם החרדי בכללית (36 מנהלי קשרי הקהילה) שמורכב ונברר בקפידה רבה, על מנת שיכלול את כל הזרמים והקבוצות בתוך המגזר החרדי.

יודגש, שכוח אדם זה הכרחי 1 על מנת שהארגון יוכל להפיק את התועלת המרבית ליצור את השירות המותאם בקהילה תוך מענה למאפיינים התרבותיים של הקהילה ואין אלא לחזק את מעמדם בשדרה הניהולית של ההנהלה והמחוזות בכללית.

_______________

1 30% בלבד מהמגזר החרדי מבוטח בכללית, נתון נמוך בייחס לכלל האוכלוסייה (מעל 50%) מטרת העל הייתה לשנות את המגמה ולצמוח.

הובלת הקמת מערך כוח אדם חרדי בארגון שיקיף את כלל הזרמים במגזר החרדי ובהתאם לכך נגזר כוח האדם, (הכולל מערך לקבוצות ולתתי הקבוצות)

חרדי חסיד ראחמסטריווקא לא יוכל להביא לצמיחה במגזר חרדי ליטאי, וכשחרדי חסיד בעלזא לא יוכל להביא לצמיחה במגזר חרדי אצל חסיד חב"ד, וכך בין החסידות עצמם, השוני בין חרדי מגור לחרדי חסיד בעלז, או חרדי מחב"ד לחרדי חסיד תולדות אהרון, חרדי ספרדי לחרדי של אנשי הישוב הישן, חרדי חסיד תולדות אברהם יצחק לחרדי חסיד סדיגורא, חרדי חסיד ברסלב לחרדי חסיד ויז'ניץ, חרדי חסיד באיאן לחרדי חסיד צאנז, סלונים, סאטמר, חרדי ליטאי לחרדי של הפלג הירושלמי ליטאי

ציר הזמן של העצומה

11/09/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
04/11/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
12/08/2019
העצומה נפתחה