הפסקת פרסום הכללית בערוץ 14

הפסקת פרסום הכללית בערוץ 14

מספר חתימות

678
 
1,000  

לכבוד: מר אלי כהן, מנכ"ל שירותי בריאות כללית

הנדון: התנגדות עובדי ועובדות 'שירותי בריאות כללית' לפרסום הכללית בערוץ 14

שירותי בריאות כללית היתה בשבוע הראשון של שנת 2024 שיאנית הגופים המפרסמים בערוץ 14, עם מס' דקות פרסום (63) כפול מהגוף המפרסם שאחריה. אנו, קבוצת עובדי ועובדות שירותי בריאות כללית, מבקשים להביע התנגדות עזה לפרסום בערוץ זה, אשר מאפשרת המשך פעילותו, ואשר עשויה להתפרש כתמיכה או הסכמה עם תכניו.  

ערוץ 14 הינו ערוץ הפוגע באופן אנוש בערכי הדמוקרטיה, בהיותו משמש בית לדעות חשוכות, הפצת תיאוריות קונספירציה והסתה מתמשכת כנגד כל מי שאינו מיישר קו עם עמדת השליט. כך הובאו בעבר התבטאויות נגד המגזר הערבי ("רקטה נופלת במגרש כדורגל ביישוב ערבי גדול, ולצערנו לא הביאה להמוני הרוגים שם"), נגד המפגינים בעד הדמוקרטיה ("אנרכיסטים"), נגד קהילת הלהט"ב ("להט"ביסטאן"), וכן נכללו בשידור קריאה לשחרור יגאל עמיר והתבטאות נגד ניצולי שואה. גם במהלך מלחמת חרבות ברזל, הערוץ ממשיך בהסתה ובשיסוי, לרבות מתן במה לאמירות קשות כגון "הסרטן השמאלני משתק את המערכות של הגוף... אנשים כאלו (שמאל) היו עומדים לדין בעוון בגידה"., ולפרסומים שקריים (אסתר חיות הפעילה קשרים לחלץ את נכדה...שקמה ברסלר מחקה פוסטים להסתיר את העובדה שהיה לה מידע מוקדם על פלישת החמאס). בכל המקרים המתוארים, תגובת הערוץ נעה בין גינוי רפה לחוסר תגובה מוחלט.

לאורך עבודתנו אנו נשאלים תכופות לגבי הזדהותנו עם הארגון. ארגון התומך בפועל בגופים משסים ומסיתים, אינו יכול לצפות מעובדיו להזדהות עמו. אנו ,עובדות ועובדים, הנותנים טיפול מסור ללא הבדל דת, גזע, מין ודעה פוליטית, מכירים את הכללית כארגון רפואי המחוייב ומקדם ערכים של שיוויון ואחווה, ואשר סיסמתו בעת המלחמה היא "נעבור את זה ביחד". על מנת שנוכל להמשיך להיות גאים ולחוש שייכים במקום עבודתנו, אנו מבקשים להפסיק את פרסומו – ובכך את תמיכתו בפועל – בערוץ 14 באופן מיידי.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/01/2024
העצומה השיגה 500 חתימות!
08/01/2024
העצומה נפתחה