נישואים אזרחיים בישראל

אין תמונה

מספר חתימות

18
 
5,000  
פורסם בתאריך: 02/11/2019
 

אנו תלמידי כיתה יב בבית הספר רוגוזין מבצעים עבודה במסגרת לימודי האזרחות. העבודה שלנו עוסקת בסתירה בין היותה של מדינת ישראל מדינה דמוקרטית לבין השליטה של גופים דתיים על מוסד הנישואים. סתירה זו פוגעת בזכויות אדם כמו חופש מדת והזכות לנישואין כמו גם בשאיפות העולם המודרני.

מצב זה יוצר כפייה דתית על חלק מהאוכלוסיה ומשאיר חלק אחר ממנה אובד עצות.

במסגרת העבודה יצרנו סקר כללי בנושא וביקשנו מאנשים שונים באוכלוסיה שיענו עליו. תוצאות הסקר מראות כי רוב הנשאלים מאמינים שצריכה להתקיים הפרדה מלאה בין דת למדינה ונוסף על כך מעוניינים שהם או ילדיהם ינשאו בנישואים אזרחיים. יתר על כן, כמעט כל הנסקרים תומכים ברישום זוגות בעירייה אשר יקנה לזוגות את אותן הזכויות והחובות כמו שאר הנישואים הדתיים.

לכן, אנו מציעים פתרון מעשי הכולל עצומה זו אותה נעביר לרשויות השלטון.

אנו קוראים לממשלת ישראל לפעול על מנת לתקן את המצב הקיים הפוגע בחלקים נרחבים של החברה. 

בעקבות כך, זוגות רבים כמו אזרחים חסרי דת, זוגות חד מיניים, מנועי חיתון, אנשים שלא מעוניינים בחתונה דתית אלא בטקס שישקף את אורח חייהם ועוד רבים, מוצאים את עצמם חסרי אונים וחסרי יכולת להתחתן בארץ עקב המונופול הקיים. כתוצאה מכך, רבים מהם נשארים לא נשואים בעוד שאחרים בוחרים להתחתן מחוץ לגבולות המדינה בנישואים אזרחיים. 

אנו דורשים שהמדינה תחוקק חוק אשר מאפשר במדינת ישראל נישואים אזרחיים ושיוקם גוף שיטפל ויסדיר את נושא הנישואים האזרחיים במדינת ישראל.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו