אדישים נמאסתם. מחאת הילדים בישראל.

אדישים נמאסתם. מחאת הילדים בישראל.

מספר חתימות

4,506
 
100,000  

דרושה: ועדת חירום לאומית לטיפול שורשי ומקיף בכל הבעיות שעולות במסגרות החינוך בישראל (מלידה ועד תיכון) ובמיוחד בגיל הרך. ועדה ביצועית עם סמכויות, לא ועדה ממליצה.אדישים נמאסתם.

***************

תינוקות, פעוטות, ילדים ונוער- נפגעים מדי יום, מדי שעה במסגרות החינוך. וזאת לא גזירת גורל, זאת מדיניות לקויה שאפשר וצריך לשנות בכל המערכות והרשויות. חלק מהם מתים מוות מיותר שנובע מהפקרות וחוסר אחריות בהגדרה ויישום של נהלים, ואז גם בתנאים לא סבירים. נאטמנו, אי אפשר להכיל את התינוקת בת השנה שנחנקה למוות ע"י מטפלת שצופה בסלולארי (לכאורה) את המורה שפגע מינית בעשרות תלמידות בכיתה ב', אחרי שהועסק ללא תעודת יושר ואחרי שהתנהל נגדו הליך פלילי באותו עניין ממש, הילד בביה"ס היסודי שאושפז אחרי שהרביצו לו כי הוא רומני, או הילד שספק אם יצליח לשבת או לאכול כי שברו לו חלק מעמוד השדרה ילדים בבי"ס, או הילדים בגן העירוני שמשאירים אותם בצורכיהם לצרוח בחצר לבד מבוהליםכדי שילמדו לקח או שלא יסריחו לכולם או אלו שמושארים בצרכיהם עד שההורים מגיעים להחליף, או הילדים שבולעים חומר ניקוי שמונח זמין וללא השגחה. לאחרונה גם נעשתה כתבה מקיפה בחדשות 2 על מכת האלימות המתרחבת והמסוכנת בבתי הספר, היסודיים במיוחד.  ואלו רשימה לא סגורה של דוגמאות להתנהלות בלתי סבירה שהפכה למכת מדינה. 

********************

כדי להכיר את המציאות המדאיגה והלא מוגנת של הילדים במסגרות חינוך, לרבות מטפלות ועד גילאי תיכון - כדאי להכנס לקבוצת "מלידה ועד תיכון - הגנה לילדים במסגרות" בפייסבוק

וברצינות, מה אנחנו אומרים כאן בעצם ? אלימות תמיד היתה במוסדות חינוך, זה נכון.

בשנים האחרונות האלימות במסגרות חינוך גואה ומקבלת היבטים קיצוניים יותר.

אבל הדרישה למוגנות היא רחבה הרבה יותר מסוגיית האלימות.

הדרישה הבסיסית למוגנות כוללת שינויי רב מערכתי ואחראי כלפי סוגיות הקשורות בין היתר התמודדות עם:

* בטיחות במבנה ובחומרים

* פגיעות מיניות בקטינים (ע"י קטינים וע"י צוותי חינוך)

* תכנים תואמי גיל

* אלימות מילולית ופיזית בין ילדים לילדים

* אלימות מילולית ופיזית בין צוותי חינוך לילדים

* אלימות מילולית ופיזית בין הורים לצוותים וצוותים להורים

הדרישה למוגנות היא הבסיס להעצמה וטיפוח.

לא ניתן לדבר על חינוך מבלי להתייחס באופן מקיף ומקצועי לסוגיות המוגנות. הדרישה הזו היא לחישוב מסלול מחדש - רב מערכתי - שיכלול את כל הרשויות, לרבות: * משרד הבריאות* המשרד לאיכות הסביבה* המועצה לזכויות הילד* מערכת המשפט* משטרת ישראל* מערכת החינוך - על רבדיה, כולל ובמיוחד גורמי הפיקוח חברי כנסת ורשויות מקומיות. ואולי גם הקמת רשות עצמאית שפועלת למען מטרה זו בלבד מול כל הרשויות. ולכן: מה אנחנו דורשים שיקרה ?

הכרזה על מצב חירום לאומי במסגרות ילדים פרטיות ועירוניות.

ומיד בהמשך לכך- הקמת ועדת חירום לאומית מתוקצבת ונתמכת- ועדת עבודה- לא עוד ועדת המלצה בלבד, ועדה שבוחנת באומץ את מציאות הילדים מלידה ועד התיכון ובמיוחד בגיל הרך, שמאתרת פתרונות טובים ונהוגים ברחבי העולם וגם במחקר -  ומייצרת שינוי במסגרות החינוך וההשגחה על קטינים בישראל. מאפשרת להם סביבה מוגנת ובטיחותית לפני הכל.

אם קראתם עד לכאן, במינימום, *תשתפו* ותביעו מחאה. צאו מהאדישות. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/06/2018
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
07/06/2018
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
06/06/2018
העצומה השיגה 500 חתימות!
14/12/2017
העצומה השיגה 100 חתימות!
09/12/2017
העצומה השיגה 50 חתימות!
06/12/2017
העצומה נפתחה