שינוי שיטת נקודות התעבורה

אין תמונה

מספר חתימות

2
 
50,000  
פורסם בתאריך: 31/07/2021
 

שיטת הניקוד הנהוגה בישראל כיום נדרשת לשינוי.

טבלת הניקוד הנעה בין 2 ל10 נקודות איננה פרופורציונלית ולא ברורה בצורה מספיק לדוגמא: אדם יקבל 6 נקודות על נהיגה בחוסר זהירות או תשומת לב, תחום אפור לחלוטין.

יחד עם זאת, כאשר לדוגמא אדם צבר עבירה אחת בודדת בשנה שלמה, קיבל לדוגמא 6 נקודות, ולאחר מכן קיבל דוח נוסף לאחר שנה ובו 6 נקודות .אותו אדם מוזמן לקורס בן 3 ימים ובסופו מבחן.  גם לאחר שסיים את אמצעי תיקון זה לעבירות שצבר (בנוסף לקנסות הכספיים ששילם ), עדיין הנקודות לא נמחקות, אלא לאחר שנתיים מתום העבירה האחרונה שביצע! .

אדם הצבר מעל 22 נקודות מחכה מעל 4 שנים מאז העבירה האחרונה ! 

אדם העובד בנסיעות, ונמצא מרבית היום, כל יום על הכבישים, צפוי שיקבל דוחות יותר מאשר אדם הנוסע הרבה פחות, אותו אדם מוצא עצמו בקורסים חוזרים ונושנים, ללא אפשרות הוגנת וצודקת למחיקת נתונים ,אלא אם לא יקבל שום דוח ובו נקודות במשך 4 שנים! אם לא יעמוד בכך רשיונו ישלל , ואותו אדם יחפש פרנסה לו ולמשפחתו למרות שעבודתו כרוכה בנסיעות יומיומיות בכבישים.

חשוב לציין, אנו תומכים בחוק נגד עבריינות תנועה , אך שיטת ניקוד זו, מפרנסת את מוסדות הקורסים, את המשטרה, ואת עורכי הדין, אך ישנם כשלים רציניים בשיטה השוררת כיום בישראל.

הקורסים עצמם מתבצעים בצורה נוקשה מידי, התכנים משוחזרים והחומר הנלמד נשפך לתוך מבחן אמריקאי אותו צריכים לעבור, אין בקורס שום ערך מוסף מהותי.

אמצעי התיקון שאדם ביצע צריך למחוק את הנקודות שצבר!

במקרים שאדם ביצע בשנה מספר עבירות מעל 3 , או בביצוע עבירות מסוימות הקבועות בחוק יידרש לאמצעי תיקון נוקשה יותר ! 

אנחנו מבקשים לתיקון שיטת הניקוד הנהוגה היום.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו