עצומה לעצירת יישום מתווה הקנאביס הרפואי

אין תמונה

מספר חתימות

3,881
 
10,000  

לכבוד ממשלת ישראל,משרד הבריאות,שר הבריאות רוה"מ בנימין נתניהו,סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן,יחידת הקנאביס הרפואי,שר החקלאות, אורי אריאל

                           הנדון: עצומה לעצירת יישום מתווה רפורמת הקנאביס הרפואי

1. אנו הח"מ חולים כרוניים קשים במגוון מחלות, הנזקקים לטיפול בקנאביס רפואי כמוצא אחרון לסבלנו, ולאחר כשלונו של כל טיפול קונבנציונאלי אפשרי ומטופלים באמצעות קנאביס רפואי בהתאם לזן שהותאם לנו חתומים בזאת וחתימתנו מהווה - הצהרתינו שלנו וגם של בני משפחותינו וחברינו התומכים בנו.

2. רובנו מטופלים בקנאביס רפואי משך שנים ארוכות, כטיפול קבוע אשר הותאם לכל אחד מאיתנו באופן אישי לאורך זמן, מה שקרוי רפואה מותאמת אישית, ואשר עליו שילמנו כ-370 שקלים בחודש בלבד.

3. החל מיום ה-29.04.2019 נודע לנו באמצעי התקשורת כי נכנסה לפתע לאלתר רפורמת הקנאביס הרפואי לתוקף, וזאת על אף כי הענין עומד בפני דיון בבג"צ - עקב עתירה דחופה שהוגשה המגובה בחוות דעת מומחים מהשורה הראשונה בתחום ביניהם גם רופאים, כנגד יישום הרפורמה, המסכנת את בריאות החולים ביניהם גם ילדים מטופלים חסרי ישע. העתירה כאמור הוגשה בידי עמותת הקנאביס הרפואי ואשר הדיון בה נקבע ליום 3.6.2019 בשעה 9:00 בפני ההרכב כב' המשנה לנשיאה השופט מלצר, כב' השופט הנדל, כב' השופט סולברג

4. משמעות הדבר היא כי החל מיום 29.04.2019 כל מטופל אשר יבקש חידוש רישיון הטיפול, ו/או שינוי כל שהוא בפרטי רישיון זה (לרבות שינוי מינון, כתובת, או פרטים אישיים), יוסב רישיונו לרכישת הטיפול באמצעות בית המרקחת.

5. השלכות הדבר הרות אסון ומסכנות את המטופלים החולים:

א. מאחר והרפורמה אינה מחייבת סימון זנים, לא נוכל לדעת כי התרופה שנקבל בבית המרקחת זהה לזו שנטל כל אחד מאיתנו עד כה, ובהתאם למידע המחקרי הקיים - שינוי זן משמעותו שינוי הטיפול הרפואי הלכה למעשה. כל זן עומד בפני עצמו, והיכן שזן אחד מסייע יכול זן שני דווקא להזיק למטופל ככול וזה לא הזן שלו שכבר הותאם לו. משמעות הדבר היא הפיכתינו לעכברי מעבדה ושפני ניסיונות של משרד הבריאות, וכפייתינו - בניגוד לחוק זכויות החולה וחוק יסוד כבוד האדם וחירותו - להפסיק בבת אחת טיפול יעיל ולהתחיל טיפול ג'נרי בלתי מזוהה בלא כל מחקר באשר להשלכותיו האפשריות של שינוי זה על בריאותנו וסכנותיו.

ב. היכן שעד כה שילמנו על הטיפול 370 שקלים בחודש, נאלץ לשלם כעת בין 100-150 שקל על כל עשר גרם של טיפול. משמעות הדבר שמטופל אשר נוטל 30 גרם לאור כל האמור בחודש (המינון הממוצע לפי נתוני משרד הבריאות) ישלם מאה שקלים יותר על הטיפול בכל חודש, למטופל שנוטל 100 גרם ישלם על הטיפול לכל הפחות כ 1000 ש"ח בחודש. בעוד עסקינן בחולים חלקם אינם מסוגלים לעבוד וחלקם מתקיימים על קצבאות וסיוע ציבורי, ומשמעות עליית מחירים בלתי סבירה זו היא שהחולים יאלצו להפסיק ליטול את הטיפול - טיפול שכאמור מהווה מוצא אחרון לאחר שכל טיפול אחר נכשל - בגלל שלא יוכלו להרשות אותו לעצמם. מצב זה מסכן את בריאות החולים ומניח חרב על צווארם באופן בלתי מידתי תוך פגיעה מהותית בזכויות החולים.

6. לאור כל האמור אנו, מטופלים בקנאביס רפואי ובני משפחותיהם, דורשים את הקפאת ועצירת יישום הרפורמה לאלתר, על מנת שלא לפגוע בבריאותינו, חיינו וכבודנו, וכמובן בזכויותנו על פי חוק לקבלת טיפול רפואי נאות.

ובאנו על החתום,

***העצומה פונה הן לקהל המטופלים והנזקקים לטיפול בקנאביס רפואי, והן לבני משפחותיהם וחבריהם והתומכים בהם. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

01/05/2019
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
30/04/2019
העצומה השיגה 500 חתימות!
30/04/2019
העצומה נפתחה