הקלת התנאים למבקשי רישיון קנאביס רפואי

אין תמונה

מספר חתימות

92
 
200  

למנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב, שלום!

כיום, אנשים שצריכים לצרוך קנאביס בשל בעיות נפשיות או פיזיות, נאלצים לעבור לעיתים מסכת עינויים בכדי לקבלו ולעיתים אף אין להם אפשרות לעשות זאת בשל בעיות כלכליות.

מה נרצה לשנות?

  • להוסיף את הקנאביס לסל התרופות! הקנאביס הוא מוצר יקר וכך גם התהליך בכדיי להשיג את הרישיון שמתיר את השימוש בו. לא כל המטופלים שזקוקים לתרופה הם בעליי אמצעים מספיקים בכדי לעבור את התהליך ולרכוש את המוצר, ובעצם כך הם פשוט מוותרים על הטיפול או נכנסים לחובות.
  • טיפול בסחבת בהחתמת רופאים על הטפסים.  משרד הבריאות צריך להעביר מסר ברור לרופאים שמוסמכים לחתום על הטפסים לקבלת רישיון לקנאביס רפואי שהם מחוייבים לקחת את האחריות בנוגע לכל מטופל ולחתום על הטפסים, ובכך למנוע תסכול ועיכוב מיותר אצל המטופלים שגם ככה נמצאים במצב נפשי קשה, וזקוקים לתרופה שלהם בכדי לשפר גם את מצבם הפיזי.
  • הקלה בקריטריונים למבקשיי הרישיון ובחינה של כל מקרה לגופו. כיום ישנם  קריטריונים מחמירים לקבלת הרישיון, והאנשים הקובעים את ההחלטה נצמדים לקריטריונים אלו בלבד ולא רואים את האדם שעומד מולם ובוחנים את המקרה לגופו.
  • לתת מענה מהיר יותר למטופלים שמבקשים רישיון או רוצים לחדשו. לעיתים המטופלים נאלצים לחכות חודשים ארוכים עד לקבלת מענה. זמן זה הוא קריטי בעבורם, שכן זהו זמן בו הם לא מקבלים את התרופה שהם זקוקים לה.

בברכה בנות כיתה יב' מבית הספר אנה פרנק שבקיבוץ סאסא: יעל נחמיאס, כרמל רייך, אושר יקוטי ומאיה יצחק.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/02/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
07/02/2019
העצומה נפתחה