סיוע כלכלי לנפגעי משבר הקורונה

אין תמונה

מספר חתימות

0
 
500  
פורסם בתאריך: 16/04/2022
 

בשנתיים האחרונות נוצר משבר כלכלי גדול בעקבות משבר הקורונה, וגם בעקבות התנהלות הממשלה. לפי דוח מבקר המדינה שנכתב באוגוסט 2021 על ההתנהלות הכושלת של הממשלה ומשרד האוצר ניתן לראות טעויות רבות של השלטון בהתנהלות הכלכלית והסיוע לאזרחים בזמן משבר הקורונה. התנהלות זו גרמה לרבים לאבד את עבודתם בשל חוסר בסיוע לעסקים, אי הגדרת תקציב ייעודי לשנת 2020 ואף חיקוק חוק ההגביל העסקת עובדים מה שגרם לרבים את פרנסתם. 

 

עמדתנו היא שהתנהלות הממשלה בזמן המשבר לקתה בחסר, לא קידמה את טובת האזרחים הפגועים ובסופו של דבר פגעה גם בכלכלת המדינה. בשל התנהלות זו יש לסייע באופן רטרואקטיבי לנפגעים כלכלית בעקבות משבר הקורונה ולתקן את הנזקים הכלכליים והפערים החברתיים שנוצרו בתקופה זו. למשל, ניתנו מספר מענקים באופן גורף, מה שגרם להם להיות מענקים קטנים ולא מאוד משפיעים וניתנו גם לאנשים שפרנסתם לא נפגעה כלל בזמן המשבר. במקום הדרך הזו יש לערוך בדיקת זכאות ולהעניק מענקים משמעותיים לנפגעי הקורונה בלבד. 

בנוסף לכך, עובדים אשר פוטרו או יצאו לחופשה ללא תשלום בעקבות החוק שהגביל את מספר המועסקים בעסק יקבלו מענק בשווי המשכורת שהפסידו ויוחזרו לעבודתם הקודמת כאשר כמות התחלואה תאפשר זאת. 

 

בעקבות כך, אנו מבקשים מכם, הציבור, אם נפגעתם כלכלית בעקבות משבר הקורונה או אם אתם מסכימים עם עמדתנו, לחתום על עצומה שתועבר למשרדי הממשלה וכך נקבל את תשומת הלב של הגורמים האחראיים לכך ונוכל לגרום לשינוי שיעזור לאזרחי המדינה ולקרובים שלנו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו