עצומה נגד סגירת הגלריה לאמנות בכברי

עצומה נגד סגירת הגלריה לאמנות בכברי

מספר חתימות

901
 
5,000  

עצומה נגד סגירת הגלריה בכברי

 

פנייה זאת מיועדת לאמנים, מורים לאמנות ולשוחרי תרבות ואמנות מכל רחבי הארץ.

לצערנו, מסוף חודש מאי 2011, הגלריה לאמנות בכברי סוגרת את פעילותה הנוכחית.

 

הגלריה, הממוקמת באזור הגליל המערבי, מסכמת למעלה מ-30 שנות פעילות, במהלכן הציגו מיטב אמני ישראל בדורות האחרונים, יהודים וערבים, למן הוותיקים והמוכרים ביותר, ועד לאמנים צעירים הפועלים כיום בשדה האמנות הישראלי. ונותנת במה לאמנים מקומיים . זוהי גלריה פריפריאלית, המציגה אמנות ישראלית עכשווית, ומעמידה את פעילותה כמרכז שאיננו נחות ביחס למרכז התל-אביבי.

.

ב- 17 השנים האחרונות, ניהלה את הגלריה במסירות רבה, בחדשנות וביקורתיות אמנותית, האוצרת והאמנית דרורה דקל. (קדמו לה יחיאל שמי, עפרה ובינג'י ויעל אלבוים). סגירת המוסד פגעה בה, בשוחרי האמנות ובאמנים בכברי, בתלמידי תיכון מנור-כברי,בתושבי האזור, באמנים ובשוחרי אמנות בארץ.

סגירת הגלריה תערער את בניין התרבות בארץ, ובפריפריה בפרט.

הגלריה בכברי מספקת את זכותם המלאה של תושבי האזור לחשיפה, למידה, היכרות וצריכה של תרבות ואמנות. במשך 34 שנות הפעילות, הפכה הגלריה בקיבוץ

כברי לאבן דרך של שוחרי אמנות המבקרים בצפון, כמו גם לאבן דרך עבור האמנים שזכו להציג בה. 

בזמן האחרון נודע כי אי סדרים במתנ"ס המועצה האזורית מטה אשר, שמעביר את כספי התמיכה של משרד התרבות, (על אף שהנושא בטיפול שאמור לפתור את הבעיה), איננו מאפשר את המשך קיומה של הגלריה, וקיבוץ כברי לא אפשר קבלת עזרה כספית מעבר לתרומתו השנתית למוסד, כהלוואת גישור ,וזאת על אף היותה מוסד תרבותי מן המעלה הראשונה בארץ, ובצפון בפרט.

סגירתה של הגלריה, היא גזרה איומה על נכס תרבותי וחשוב. סגירת פעילות הגלריה, ולו רק עד הסדרת העניינים הכספיים, גוררת השלכות כבדות על אנשים רבים, וכרוכה, בין השאר, בביטול תערוכות של אמנים וביטול הפקה של קטלוגים. וצמצום תקציב משרד התרבות בהמשך.

אנו קוראים לשלושת הגופים : המועצה האזורית מטה אשר, קיבוץ כברי, ומשרד התרבות, למצוא פתרון לבעיה שנוצרה שלא בשל אי תקינות פעילות הגלריה, בכדי להבטיח מיידית את תפקודה.

אנו, מוחים בתוקף על סגירת הגלריה וקוראים לכל המעורבים בעניין למצוא את הפתרונות הנחוצים לטובת כולנו.

עלינו לשמור על מוסד זה, שתרומתו לתרבות הישראלית אינה יכולה להימדד במדד ההון.

 

מורי מגמת האמנות/ מנור - כברי

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/06/2011
העצומה השיגה 500 חתימות!
05/06/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
05/06/2011
העצומה נפתחה