גליל/גולן נגד 5G- קריאה ציבורית לשמירה על בריאות המשפחה והילדים שלנו

אין תמונה

מספר חתימות

717
 
18,700  

"גליל/גולן נגד 5G- הצטרפו לקריאה ציבורית לשמירה על בריאות המשפחה והילדים שלנו!"

שלום ותודה על האכפתיות שלך.

מי אנחנו?

אנו קבוצת תושבים ותושבות בגזרת הגליל והגולן, אשר מודאגים מפריסתה ההולכת וגוברת של התשתית לטכנולוגיה מסוג G5 (המהווה תשתית ל"עיר חכמה") ברחבי ישראל.

אנו קוראות וקוראים  לראשי הרשויות להפסיק את תהליך "חימוש" המרחב האזרחי שעליהם הם  אמונים ולעצור את כל הפעולות הקשורות למערכת "עיר חכמה" ו"דור 5" שכוללת: אנטנות, משדרים, מצלמות, פנסי לד, ראוטרים למיניהם, רחפנים ושאר מרעין בישין. אנו קוראים לרשות לאמץ את "עיקרון הזהירות המונעת" ולהימנע מכל סיכון של התושבים בתחומי אחריותם. 

בימים אלה מתהווה קונצנזוס בעולם המדע והמחקר לגבי ההשפעות הבריאותיות המזיקות שנגרמו עקב חשיפה לקרינת אנטנות G5. מאות חוקרים ואנשי מדע מתריעים ומזהירים. כמו כן נושאים של חדירה לפרטיות ומעקב (מצלמות לזיהוי פנים למשל), אשר מושגים באמצעות טכנולוגיה זו (שעד היום שומשה כ"נשק" בידי צבאות בלבד), הם חלק אינטגרלי מטכנולוגיה זו.

מה קורה כאן?

חברות הסלולר בקרוב יתחילו למכור לאזרחי המדינה את טכנולוגיית דור 5 כ-מהירה, נוחה וחדשנית יותר. אך הן לא יזכירו שקרינת רדיו הוכרזה כמסרטן אפשרי בבני אדם ושיש לה השפעות ונזקים ביולוגים.  

מי אמור לפקח?

גופים ממשלתיים כמו משרד התקשורת, משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה שאמורים לתפקד כ-רגולטורים ולבחון כל טכנולוגיה שיכולה להשפיע על הציבור מבחינה בריאותית לפני הפריסה שלה, אך הם לא עושים את עבודתם.

הם מסתמכים על תקנים עולמיים שעוסקים בהגנה בטווח הקצר בלבד מאפקט החימום של הקרינה ולא משום אפקט ביולוגי או בריאותי.

אך ידוע שהנזקים הביולוגים החמורים מחשיפה לקרינה בלתי מייננת (תדר נמוך, וקרינת רדיו) כגון סרטן, פגיעה ברקמות, פירוק מבנה הDNA, פגיעה בתאים ועוד, נגרמים בחשיפה לטווח הארוך.

מה קורה בעולם?

בארה"ב נשלחה עצומה עליה חתומים 200 מדענים ואנשי מקצוע בדרישה לעצור את פריסת הרשת דור 5 בטענה שלא נערך מחקר מדעי מסודר כדי לשלול אפשרות של פגיעה בריאותית ארוכת טווח במערכות ביולוגיות ופריסה בשלב זה היא רשלנית ומסוכנת.

מדענים וחוקרים רבים יוצאים באזהרות לגבי השימוש בטכנולוגית G5.

פרופ. סיגל סדצקי: "שאלת השאלות היא דור 5, שם אנחנו מדברים על האינטרנט של הדברים (IOT). אנחנו מדברים על קרינה מאד מורכבת ומסובכת שלא ידוע לנו מי מהמאפיינים שלה יכול לגרום לנזק בגוף החי. אנחנו מדברים על הרבה מאד השפעות- גידולי מח, לוקמיה, מערכת השמע ועוד השפעות בנושא של חשיפה אל הקרינה. היום מדברים על ההשפעות בשימוש בטכנולוגיה זו בנושא של השמנה והתמכרויות. בעיות אורטופדיות ובעיות ראייה ושינה שהן על הגבול. יש להן גם השפעות של קרינה וגם השפעות שאינן קשורות לקרינה. דור 5 הולך לשנות דרמטית את התמונה. אנחנו עוברים תדר בקרינה ועוצמות. אף אחד בעולם היום לא יודע להגיד מה תהיה רמת הקרינה כשאנחנו מדברים על דור 5."

ישנן מדינות, ערים, ומחוזות שעצרו את הטכנולוגיה מלהיכנס לשטחן, כגון:

מדינות: סלובניה, בלגיה, שוויץ, אלבניה.

ערים ומחוזות: טורונטו, קנדה. בארה"ב: ערים ועיירות בצפון קליפורניה, פאלם ביץ' פלורידה, בסן פרנסיסקו, בית המשפט העליון קבע שסן פרנסיסקו וערים אחרות יכולות להגן על הנוף שלהן על ידי איסור של הצבת אנטנות דור חמישי על קווי חשמל.

באיטליה 38 עיריות החליטו לאסור את הניסוי של הרשת של דור 5, באירלנד, מחוז רוסקומון העביר החלטה להתנגד לדור החמישי בתמיכת כל חברי המועצה, באנגליה מועצות העיר של ברייטון והוב (Hove) אוסרות את ההתקנה של אנטנות דור 5, העיר קלמטה ביוון עוצרת את הדור החמישי מחשש להשפעות על הפוריות, ועוד ועוד.

 כפי שסיכמה זאת סלין פרמאולט, שרת הממשלה של איזור בריסל שאחראית למגורים, איכות חיים, סביבה ואנרגיה בראיון ל- Echo: "אני לא יכולה לקבל טכנולוגיה כזו אם היא לא עומדת בתקן, שחייב להגן על האזרח. דור חמישי או לא, האנשים של בריסל אינם שפני ניסיון ואת הבריאות שלהם אני לא יכולה למכור עבור רווח"

 

אצלנו בישראל פריסת הטכנולוגיה נעצרה בחיפה, ובגן יבנה. ראש המועצה גן יבנה, דרור אהרון, הודיע כי כל שינוי בנושא האנטנות הסלולריות מחייב היתר בחתימתו ויועבר לדיון בוועדה על מנת שזו תוביל את ההתנגדות לנושא "אני מקווה שכל חבריי לוועדה ולמועצה יתמכו במהלך זה החשוב כל כך לבריאות התושביםגן יבנה בראשותי לא תאפשר את כניסתן של אנטנות 5 G לגן יבנה"

בעמוד הפייסבוק של המועצה המקומית פרדס חנה כרכור פורסם פוסט בנושא, שבו נכתב כי לוועדה המקומית לא הוגשו תוכניות לפריסת התקשורת, וכי ראש המועצה הגר פרי יגור דרשה כי כל נושא הנוגע לפריסת אנטנות סלולריות יגיע לדיון במליאת הוועדה. "לא ניתן לאף משרד לקדם את התוכנית מתחת לפני השטח ולהסתירה מעין הציבור.

 

אז יש מה לעשות, וחייבים להתעורר!

דור 5 תיהיה חזקה פי 10 ברמת הקרינה מהדור הנוכחי רשת 3G4G (שהם מוכחים כ-מסרטנים בבני אדם), תהליך הפריסה בפתח, ואם הטכנולוגיה תכנס לתוקף כמות האנטנות תוגדל ותוכפל, אנטנות מקרינות יוסתרו ויותקנו בכל פינת רחוב.

זאת האחריות שלנו לדאוג לבריאות שלנו ושל ילדינו, לא ניתן לתעשיית הסלולר לערוך על כולנו ניסוי הרסני תחת מסווה של "אינטרנט מהיר".

קריאה לפעולה!

בעזרת העצומה אנחנו נראה שיש כוח ציבורי, המטרה היא:

1) לדרוש מרשויות גליל/גולן לעצור את פריסת רשת 5G עד שיערך מחקר מעמיק וגלוי לציבור שישלול כל פגיעה למערכות הביולוגיות.

2) אנו דורשות ודורשים לאסור על התקנת מקורות קרינה בבתי ספר, גנים ובקרבת ילדים. 

3)אנו דורשות ודורשים לאסור על התקנת טכנולוגיה ומקורות קרינה בשטחים ציבוריים.

4) אנו דורשות ודורשים את הזכות לכל אדם לדרוש להסיר מיידית כל מיתקן המהווה סכנה לבריאותו ושהותקן בניגוד לרצונו באזור ביתו. 

5) אנו דורשות ודורשים להטיל אחריות מלאה על משרדי הממשלה (התקשורת, הסביבה והבריאות) על כ-ל נזק רפואי עתידי שיגרם אם ויבחרו לאשר את הפריסה של רשת דור 5.

מדובר במחדל שמשמעותו ניסוי מסוכן על אוכלוסייה שלמה בכפייה ולאורך זמן.

כאמור, ישנם ראשי רשויות שלקחו החלטה אמיצה ועצרו את המהלך ברשות שלהם. גם אתה יכול.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

24/05/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
22/05/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
22/05/2020
העצומה נפתחה