סגירת משרדי בצלם והעמדתם לדין

סגירת משרדי בצלם והעמדתם לדין

מספר חתימות

20,592
 
25,000  

המוסר השקרי של 'בצלם'

בדיקה עניינית של כמה מההודעות שמפרסם ארגון 'בצלם' מלמדת שמדובר בטענות מגוחכות, שאינן יותר מתעמולה תומכת חמאס

עומר דוסטרי | 24/7/2014

במשך השבוע האחרון יצא ארגון "בצלם" בקריאות רמות וחד-משמעיות הדורשות מממשלת ישראל להפסיק לאלתר את מבצע "צוק איתן" בשל מה שהוא טוען כהפרותיה של מדינת ישראל את החוק הבינלאומי. בארגון ציינו כי "הזוועה בעזה מגיעה למימדים שכבר אי אפשר לשאת ו"משפחות שלמות נקברות תחת ההריסות".

טענות על פשעי מלחמה, פעולות בלתי-חוקיות ואף טבח, הן האשמות חמורות שיש לבודקן ברצינות וביסודיות. ואכן, לאחר שצוללים לעומקי המשפט הבינלאומי, ניתן להבין, בנקל, כי צה"ל פועל על-פי אמות מידה מערביות-מוסריות ומתנהל לפי החוק הבינלאומי.

כך למשל, הטענה לפיה הצבא "מבצע התקפות לא חוקיות על בתיהם של פעילים בכירים בארגונים פלסטיניים חמושים", מסתברת שלא נכונה בעליל. אזרחים "בלתי-מעורבים" אשר אינם יוצאים מבתיהם כשהם מקבלים מראש התרעות (קל וחומר בשפה הערבית) מצה"ל וכשמשוגר לגג-ביתם טיל אזהרה ללא ראש נפץ, נחשבים על-פי אמנת ז'נבה הרביעית (סעיף 28) ל"אזרחים מעורבים" המשתייכים לצד הלוחם, מה שאומר שפגיעה בהם מותרת.

גם הדרישה "להפסיק לאלתר להפציץ בתים, שכונות ואזורים מיושבים ברצועת עזה" אינה יכולה להתקבל ברצינות. התמונות המופצות משכונת סג'עייה, מהעיר עזה, אכן לא נעימות לשום עין. אך כמו במרבית המקרים, גם במקרה הנוכחי, האחריות להרג חפים מפשע, כולל ילדים, נשים וקשישים, מוטלת על ארגון החמאס.

לפני שהחל המהלך הצבאי הנוכחי המתנהל בשג'עייה, סירב חמאס – באופן מוצהר ובפרהסיה -  לפנות אנשים מבתיהם ודרש מהם שלא לצאת מהאיזור - חרף הדרישות החוזרות והנשנות של צה"ל, בשפה הערבית, במסרים קוליים ובמסרים כתובים (עלונים שפוזרו מהאוויר).

לכך נוספת העובדה שהחמאס, כארגון טרור קלאסי, משתמש באמבולנסים מלאים בילדים בכדי להעביר טרוריסטים ממקום למקום, אינו מאפשר לעיתונאים זרים לצאת ממקומות מסוימים, מסליק אמל"ח בבתי חולים ובמוסדות של אונר"א והאו"ם ומשתמש בציניות באמצעים רגישים, כגון התחפשות לקשישים המבקשים עזרה בכדי לתקוף חיילים בהפתעה וכן שימוש בבעלי חיים, כמו חמורים, עמוסי חומרי נפץ.

לשיא האבסורד בטענות שמפיץ "בצלם", הגיע הארגון בכך שביכה ללא שום בושה את טיב הטכנולוגיה והיזמות הישראלית ואף אפשר שכאב אותן: "צד אחד יורה על אזרחים ומרבית הזמן כושל במטרתו בזכות מערכת 'כיפת ברזל'. צד שני יורה על אזורים המאוכלסים בצפיפות באזרחים, עם תוצאות קטלניות בהיקפים מזעזעים". וכי על מדינת ישראל להתנצל שיש ברשותה טכנולוגיה מתקדמת ומצילת חיים כגון "כיפת ברזל" ושהחמאס נכשל במטרתו המוצהרת להשמדת יהודים (כולל פעילי "בצלם")? הרי זו טענה אנטי-ישראלית לכל הדעות. 

בפוסט אחר שהוציא הארגון תחת ידו, הוא טען כי "ביום ראשון בערב (20.7) נהרגו 25 בני משפחה אחת כאשר ביתם הופצץ, ככל הנראה ללא התראה". הארגון הוסיף: "ככל שידוע לבצלם בשלב זה, לפני ההפצצה לא נמסרה התרעה ולא נורה טיל אזהרה". אלא שבדיקה קלה במרחבי האינטרנט מגלה כי כבר ב-17 ביולי הזהיר צה"ל את תושבי "בני סוהילה" בכל אמצעי אפשרי (כרוזים, פריצה לשידורי טלוויזיה) מפני הפעולה הקרקעית נגד גורמי הטרור באזור וקרא להם להתפנות מהשטח. אין כלל משפטי בינלאומי שמדינת ישראל אינה מאמצת ושצה״ל לא מיישם בלוחמה בשטח. לא זאת אף זאת, צה״ל פועל מעל ומעבר למה שמקובלבחוק הבינלאומי. כל פעולה אחרת מלבד כיבוש מוחלט של רצועת עזה ושליטה ישראלית בחיי האזרחים הפלסטינים, תמשיך לגבות מחיר כבד בחיי אזרחים פלסטינים, בשל השימוש הציני של שלטון החמאס באזרחיו בדמות ״כיפת ברזל״ אנושית. האם זו מטרתו של ארגון "בצלם" – אותו ארגון המלין יום ביומו על כיבוש, כביכול, בשטחי יהודה ושמרון?

ההאשמות הפרועות וחסרות הבסיס שהוציא ארגון "בצלם", השבוע, לצד האשמות חסרות בסיס מהעבר , מייתרות כל ביקורת עניינית שפרסם עד כה הארגון וחושפות את פרצופו האמיתי. מטרתו האמיתית אינה לעזור לתושבי רצועת עזה, הנרמסים בגסות ובבוטות על-ידי ארגון הטרור חמאס, אלא לנגח את ההתנהלות הצבאית והאזרחית שעל-פיה פועלת מדינת ישראל. אין שום סיבה ש"בצלם" ימשיך להנות מלגיטימציה ומתדמית של ארגון זכויות אדם נורמטיבי, כל עוד הוא מהווה שותף פעיל בפרופגנדה של ארגון החמאס. 

בנוסף,הם קרעו את תמונות חללי צה"ל שנפלו בצוק איתן ,תמונות אלו נתלו בפתח משרדיהם על מנת לנסות לעורר בהם רחמים כלפי חיילי צה"ל שחרפו נפשם,הפצועים והנלחמים.

הם עלולים להגיש לבית הדין בהאג תלונה על פשעי מלחמה נגד מדינת ישראל

בבקשה לחתום ולשתף

תודה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

22/10/2018
העצומה השיגה 20,000 חתימות!
12/08/2014
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
07/08/2014
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
04/08/2014
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/08/2014
העצומה נפתחה