הורים לילדי קשב וריכוז: ביטוח לאומי משפיל אותנו ילדנו לא נכים, נטולי יכולת

הורים לילדי קשב וריכוז: ביטוח לאומי משפיל אותנו ילדנו לא נכים, נטולי יכולת

מספר חתימות

758
 
500  

הביטוח הלאומי משפיל אותנו

אנחנו לא נכים ולא נטולי יכולת !!!!!!!

אנחנו ילדים מקסימים עם הפרעת קשב וריכוז,  אנו מבקשים להציל את כבודנו - לתת לנו כלים להשתלב בגן ובבתי הספר בצורה טובה – גם בשבילנו וגם בשביל כל הילדים האחרים.

הפסיקו לזמן אותנו, הילדים, לועדות רפואיות, להשפיל אותנו שם, רק בגלל שאתם לא מכבדים את האיבחונים של אנשי מקצוע.

 דיי!!

נמאס לנו שמתייגים אותנו

נמאס לנו מההשפלות שלכם בביטוח הלאומי

נמאס לנו שמתייחסים ללקות שלנו כבדיחה

אנחנו חכמים אבל צריכים עזרה כי יש לנו בעיה! ככה נולדנו. אנחנו לא אשמים.

בבקשה חיסכו לנו חיים שלמים של קשיים ואומללות   

הגיע הזמן לשנות!!! עכשיו!!!!

 אנו ילדים, הורים, משפחות, חברים ותושבי המדינה קוראים לממשלה לכבד אותנו.  אנחנו בין 8%-10% כיום באוכלוסייה זו קבוצה  שאסור להתעלם מקיומה!

לא יתכן שישפילו את ילדנו , רק כי מישהו הגדיר אותם כנכים בביטוח הלאומי, לא ייתכן שיתייחסו להפרעת קשב כמו לנכות פיזית שצריך להראות ולהוכיח. בשביל זה יש מאבחנים רגישים וצריך לכבד אותם ואת ילדינו בלי אבחונים משפילים.

עצומה זו חייבת להגיע לשר הרווחה מר חיים כץ, מנכ"ל ביטוח לאומי פרופסור שלמה מור יוסף, שר האוצר מר כחלון  ומר משה אשר מנהל רשות המסים בישראל על מנת שדברים ישתנו ובהקדם.

  1.  על-פי סעיף 1 לתקנות הביטוח הלאומי תחת סעיף ילד נכה - שרופא מטעם המוסד לביטוח לאומי קבע כי בשל ליקוי, מחלה כרונית, בעיית התנהגות או הבנה לקויה, הוא זקוק באופן חריג להשגחה קבועה של הזולת כדי למנוע מצבי סיכון לעצמו או לאחרים, יהיה זכאי לגמלת ילד נכה. המשתמע מסעיף זה כי ילדים עם הפרעת קשב וריכוז קשה עשויים להיות זכאים לגמלת ילד נכה בשיעור של 50% ועד 100% - המשמעות היא גימלה שיכולה לעזור למשפחות רבות להעניק לילדיהם טיפולים שונים שאינם בסל הבריאות!
  1. לאחר הגשת הניירת באופן עצמאי או באמצעות עו"ד , מגיע הזימון לוועדה אך לצערנו הרב הועדה לא מקבלת את המסמכים שניתנו לנו ההורים ע"י אנשי מקצוע כל אחד בתחומו ומחייבת אותנו ההורים להגיע עם הילד על מנת לבחון את הלקות שלו תוך כדי תשאול ההורים בנוכחות הילד, שאלות הגורמות מבוכה והשפלה של ילדנו. אנו כהורים מאמינים באמונה שלמה בילדנו משקיעים את כל זמננו וכספנו בהתפתחות והתקדמות ילדנו. הבאת ילדים לוועדה משפילה אותם וגם כך הם סובלים מדימוי עצמי נמוך בגלל הלקות.       אנו ההורים פועלים על בסיס יומי להעצים את ילדנו , צריכים להתמודד עם הליך בירוקרטי קר ע"י הבאת הילד דבר המביא לפגיעה ברגשותיו העצמת הלקות ובמקרים מסוימים עלול להוביל לנזק בלתי הפיך עבור הילד, כמו כן נוכחות הילד פוגעת ביכולת שלנו ההורים להציג את פני הדברים בצורה אובייקטיבית.         השיח בוועדות אמור להיות שיח מבוגרים בלבד שכל מטרתו השגת התוצאה הטובה ביותר עבור ילדנו , ושוב נדגיש ונציין כי אין מטרת ההורים לבזבז את משאבי המדינה לריק אלא דרישה להסביר את הלקות על הצד הטוב ביותר ואת הצורך בתמיכה ובעזרה שתקדם את ילדנו באמצעות הכלים שיעמדו לרשותנו ע"י בעלי הסמכויות
  1. לאחר מסכת ייסורים והענקת הזכאות ע"י ביטוח לאומי, הבירוקרטיה ממשיכה להשתמש בהגדרות שאין להם שחר למציאות מס הכנסה מגדירה את הלקות ואת ילדנו כ"נטולי יכולת", אנו דורשים לשמור על כבודם של ילדנו ולשלבם בצורה הטובה ביותר בחברה, כחברה מתוקנת יש למנוע מילדנו תיוג ודעות קדמות על לא עוול בכפם, דבר שיוביל להצלחתם ושילובם בצורה הטובה ביותר.

לסיכום:

אנו החתומים מטה דורשים מהגורמים השונים שהוזכרו לעיל לפעול בצורה מיידית לשינוי הגדרות משמעותי למען ילדינו ולמען החברה! הגיע זמן שינוי!

  1. אנו דורשים מידע זמין בנושא זכאות ביטוח לאומי (ולא תחת הגדרה ילד נכה).
  2. אנו דורשים אנשי מקצוע בעלי הסמכה וידע שיהיו אחראים לעדכן על זכויות הורים לילד קשב וריכוז מול ביטוח לאומי.
  3. אנו דורשים הפסקת שימוש במושג ילד נכה בביטוח לאומי תוך שינוי שם שמותאם ללקויות השונות שאינן עונות על הקריטריונים של נכות פיזית או נפשית. למשל: מחלה כרונית אינה שווה לנכות!
  4. אנו דורשים כי קיום ועדה תתקיים שלא בנוכחות הילד אלא על סמך המלצות, סיכומי רופאים ואנשי מקצוע.
  5. אנו דורשים שינוי בהגדרת המושג "נטול יכול" בקבלת 2 נק' זיכוי בשל לקות/מסגרת חינוך מיוחד.

בשם הילדים ומשפחות קשב וריכוז ברחבי הארץ

אורלי רפאלי גריסרו ואורן זך

מנהלות קבוצת תמיכה בפייס "הפרעת קשב ריכוז – משפחה אחת גדולה"

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

20/03/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
19/03/2017
העצומה נפתחה