מחזירים את פרס ברלסון ל"שוברים שתיקה"

מחזירים את פרס ברלסון ל"שוברים שתיקה"

מספר חתימות

474
 
500  

אנחנו, מרצים וסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בנגב, מבקשים להביע מחאה קשה על ההתערבותה הבוטה של נשיאת האוניברסיטה, גברת רבקה כרמי, בהענקת פרס ברלסון לארגון "שוברים שתיקה".

הנהלת האוניברסיטה, בנימוקיה להחלטה לבטל הענקת הפרס שניתן לארגון, טוענת כי מדובר בארגון ש"איננו בקונצנזוס הלאומי, ולכן הענקת הפרס עלולה להתפרש כמראית עין של הטיה פוליטית". 

אין אנו מקבלים בשום צורה ואופן את הטיעון הנפסד הזה, שכן דווקא בימים בהם ה"קונצנזוס" נשלט יותר ויותר על ידי קבוצות ימין קיצוניות שמביאות איתן רוח לאומנית ומשיחית, מתעוררת חשיבות רבה בהענקת הפרס לשוברים שתיקה בשם המאבק באלימות ולמען הדמוקרטיה והחופש האקדמי.

ההחלטה לבטל את הפרס היא כשלעצמה ״הטייה פוליטית״ של הנהלת האקדמיה החוטאת לתפקידה של האוניברסיטה - לחזק את הקולות הביקורתיים ולא לשתף פעולה עם השתקה ורדיפה הפוליטית. ההחלטה של הנשיאה מעידה גם על חולשה וניסיון לשאת חן בעיניי קברניטי ממשלת הימין ובכך לפגוע בדמוקרטיה ובאקדמיה. 

במדינה כמו ישראל ישנה חשיבות קרדינלית לקיומו ולפעילותו של ארגון אשר מציג ללא מורא ותחת התקפות חוזרות ונישנות, תמונה אמיצה ומדויקת של השליטה הישראלית בשטחים. 

אנחנו מצרים על העובדה שהאוניברסיטה שאנחנו אוהבים, בה אנחנו לומדים ומלמדים, בחרה לנקוט במהלך פוליטי ולהצטרף למסע ההסתה והרדיפה של הימין תוך פגיעה בחיילים ולוחמים ששברו שתיקה. 

הרוח האקדמית והאינטלקטואלית אינה סובלת התחנפות ל'קונצנזוס' מדומיין. 

 אנו דורשים שפרופ' כרמי תמשוך את התערבותה, תכבד את החופש האקדמי והחלטת הוועדה המקצועית ואף שתפרסם התנצלות ציבורית על המחטף הזה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

27/06/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
27/06/2016
העצומה נפתחה