לשבור את השתיקה

לשבור את השתיקה

מספר חתימות

87
 
1,000  

אנחנו, חניכים, חניכות, בוגרי ובוגרות מכינות, קוראים להמשיך ולהזמין את ארגון שוברים שתיקה, תומכיו וארגונים אחרים שפועלים למען השלום לדבר במכינות שלנו.

לפני כמה ימים הודיע עמיחי שיקלי שלא יזמין יותר את עמי איילון, ראש השב"כ לשעבר, לדבר במכינת תבור. זאת משום התמיכה הפומבית שהביע בארגון שוברים שתיקה. אנחנו מתנגדים למהלך הזה ומבינים שהחלטה הזו פוגעת בנו החניכים ואלה שיבואו אחרינו למכינות.אחד ההיבטים המוצלחים יותר בגישה החינוכית של המכינות, הוא שעלינו החניכים לשמוע ריבוי דעות מגוונות ככל הניתן. כחניכים ובוגרים, אנחנו מצפים ומצפות מהמכינות שאליהן אנחנו שייכים להביא כל קול רלוונטי לדיון, כולל כמובן מחיילים ששרתו בשטחים ועתה מגיעים בכדי לספר לנו על המציאות בשטחים מהפרספקיטבה שלהם כחיילים.אנחנו קוראים וקוראות לכלל המכינות להזמין את שוברים שתיקה, תומכיה, ואחרים בשיח הכיבוש והשלום לדבר מולנו, לא כי בהכרח נסכים עם מה שייאמר אלא כי זכותם להשמיע את שעל ליבם בפנינו וזכותנו לשמוע כדי לגבש את דעתנו באשר למצב.

אנחנו דורשים מהמכינות שיאפשרו לנו לשמוע ולהחליט בעצמנו. איננו מפחדים משיח מורכב או מאתגר, הרי בדיוק למטרה הזו הצטרפנו למכינות הקדם צבאיות.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

27/06/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
26/06/2020
העצומה נפתחה