הצעת חוק למניעת מעורבות בני נוער בתאונות דרכים בשובם ממקומות בילוי

הצעת חוק למניעת מעורבות בני נוער בתאונות דרכים בשובם ממקומות בילוי

מספר חתימות

5
 
10,000  
פורסם בתאריך: 19/06/2011
 

לכבוד :

שר התחבורה והבטיחות בדרכים שלום רב .

אנו תלמידי  י'ב 3 של בית הספר הולץ  ערכנו פרוייקט העוסק במעורבות תאונות דרכים בקרב בני נוער  בחזרתם מבילויים במסגרת לימודים אזרחות .

בהכנת הפרוייקט חקרנו את הבעיה הסקנו מסקנות והגענו לפתרון  שיכול לפתור את מעורבות תאונות הדרכים בעת נהיגה בשכרות בקרב בני נוער .

הבעיה שנבדקה היא מעורבות בני נוער בתאונות דרכים בשובם מבילויים .

הבעיה נבדקה קודם כול בדוח עבודה שבוצעה ע"י כול חברי הקבוצה .

במהלך הדוח ניסחנו את הבעיה הצגנו את הקשיים שעולים  והסקנו מסקנות . השלב הבא היה כניסה לאתרי אינטרנט , הורדנו כתבות בהם היו מעורבים בני נוער בתאונות כשהם היו תחת השפעת אלכוהול , אבחנו את הבעיות והסקנו מסקנות  שהובילו אותנו להצעת פתרונות שונים שיכולים לפתור את הבעיה . ערכנו סקר שחילקנו לבני נוער בני 18+ בעלי רישיון נהיגה , אספנו את התוצאות והגענו לפתרון הסופי.

הפתרון הוא הפקדת רישיון הנהיגה בכניסה למקום לבילוי :

בכניסה למקום הבילוי על המבלים בעלי הרישיון להפקיד את רישיון הנהיגה שלהם . בצאתם מן מקום הבילוי מקום הבילוי יבצע למבלים בדיקה שיכרות , אם הבדיקה מראה תוצאה חיובית , כלומר שבעלי רישיון הנהיגה כשירים לנהיגה הרישיון יוחזר, אם התוצאה שלילית בעלי מקום הבילוי ראשים "לקנוס" את רישיון הנהיגה עד לתוצאה חיובית או החזרתו ביום שלמחרת כאשר בעלי הרישיון אוספים את הרישיון מן מקום הבילוי  אם המבלים מסרבים להפקיד רישיון הנהיגה שלהם נאסרת עליהם כניסה למקום הבילוי . אם הצעה זו תתקבל בכול מקומות הבילוי למבלים לא תהיה ברירה אלה להפקיד את הרישיון .

אנו רואים בפתרון זה כפתרון  הכשיר להצעת חוק שיכולה להפחית את תאונות הדרכים משמעותית ושמירה על חיי בני האדם במדינתו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו