להחזיר את נעמה לפתוח

אין תמונה

מספר חתימות

50
 
30  

בית הספר הפתוח קם תחת האמונה שצריך להעניק לכל תלמיד את היכולות לחפש בעצמו ולהתאים לעצמו את שיטת הלימוד המתאימה לו. בית הספר מממש אמונה זאת באמצעות הצעת מגוון רחב של צורות לימוד שונות ויצירת מרחב שמעודד התנסות וסקרנות בקרב התלמידים.

סדנת האמנות של נעמה מהווה אבן יסוד משמעותית בתהליך החינוכי של תלמידים רבים בבית הספר. הסדנה מאפשרת לתלמידים לעבור תהליך חינוכי בדרך לא קונבנציונלית. חופש ביטוי, שקיפות וכנות היו ערכי היסוד של הסדנה ואפשרו לכל תלמיד לבטא את עצמו ולחקור בעצמו את הנושאים והתחומים שעניינו אותו.

היכולת של נעמה להעניק חופש מלא לכלל התלמידים שלה תוך יצירת תחושת ביטחון בקרב התלמידים שלה היו חלק מרכזי מתהליך של חיפוש עצמי והתבגרות בקרב התלמידים. מרחב זה, שבו החוקים היחידים היו כללי בטיחות - לא התקיים גם בתוך כותלי בית הספר, והיה מרחב חיוני להרבה מתלמידיו. מרחב הסדנה בצורתו המהפכנית לא היה מתאפשר ללא האמונה המלאה של נעמה בתפישה החינוכית של החינוך הפתוח, והדרך החינוכית האופיינית לה כמורה.

הדרך החינוכית של נעמה מייצרת אמון בינה לבין תלמידיה ומושכת אליה את כל סוגי התלמידים: התלמידים שנתפשים כאלימים, שקטים ומוזרים, מוצאים לעצמם שייכות וכיוון בסדנה. שילוב התלמידים השונים בתוך התוכניות המגוונות שלה מתאפשרת רק בזכות האדם והדמות שהיא.אנחנו בוגרי בית הספר הפתוח אשר חתומים על המכתב הזה, פועלים מתוך דאגה כנה לעתיד החינוכי שלו ושל תלמידיו הנוכחיים.

נעמה לקחה אחריות באופן ישיר על העיצוב שלנו כאנשים שאנו היום, וייצגה את דמות המורה בחינוך הפתוח.

אנו מאמינים בלב שלם שהפיטורים של נעמה יפגעו באופן קשה באופי החינוכי שאנחנו כל כך מאמינים בו, וקוראים לכלל הגורמים הרלוונטים לחזור בהם מהחלטה זו.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/09/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
15/09/2020
העצומה נפתחה