מתנגדים לקיום מבחנים פרונטליים

אין תמונה

מספר חתימות

92
 
150  

26.06.2020

לכבוד ראש המחלקה בחוג המשולב במדעי החברה באוניברסיטת בר אילן פרופ' אהוד בודנר.

הנידון :  קיום בחינות פרונטליות בסוף הסמסטר.

שלום רב ,

כידוע לכבודכם , נכון לעכשיו בחינות סוף הסמסטר מיועדות להתקיים בקמפוס האוניברסיטה , באופן פרונטלי.

אנו מבקשים בזאת למצוא פתרון שיאפשר את קיומן של הבחינות שלא באופן פרונטלי ,  אם באמצעות קיומן באופן של מטלות בית , אם באופנים אחרים , כדוגמת בחינה באמצעות תוכנת מחשב .

קיומו של בחינות פרונטליות הינו בעייתי ממספר סיבות :

  • סכנת הידבקות של סטודנטים , למרות שמדובר באוכלוסייה צעירה , ישנם סטודנטים רבים הסובלים ממחלות רקע , וקיומם של בחינות פרונטליות מעמיד אותם בסכנת הידבקות .
  • סכנת הידבקות של אוכלוסיית סיכון שנמצאת במגע עם הסטודנטים , כדוגמת בני משפחה .
  • האפשרות שסטודנטים יאלצו להיכנס לבידוד עקב חולה קורונה שנכח בבחינה , בידוד של שבועיים משמעותו חוסר יכולת לעבוד , שהוא דבר משמעותי עבור סטודנטים העובדים למחייתם ולמימון לימודיהם .
  • אנו כקבוצת הסטודנטים שלומדים דימות רפואי יכולים להוות גורם מדביק לכלל אוכלוסיית הסטודנטים בהתחשב בעובדה שאנחנו נמצאים לפחות יומיים בשבוע בבתי החולים בהם אנו עורכים התנסויות מעשיות לפרק זמן גדול , וחלקנו שגם עובדים בבתי חולים בנוסף להכשרות , וחשופים להמון זיהומים ובהם הקורונה שיכול לעבור מאדם לאדם גם אם הראשון הוא אסימפטומטי ולא מרגיש שום הרעה במצבו הבריאותי.
  • במקרה וניאלץ להיכנס לבידוד בעקבות הדבקה , תימנע מאיתנו האפשרות לגשת למבחנים פרונטליים נוספים בתקופה זו , ודחייתם למועדי ב או לכל מועד אחר תפגע בנו גם במישור האקדמי וגם במספר השעות הצבורות שאנו חייבים לסיים לקבלת התואר , כי לפי התוכנית אנחנו כבר בתחילת אוגוסט , ועוד לפני סיום מבחני מועד א מחויבים לחזור ולבצע את ההתנסויות המעשיות .

נכון לעת כתיבת הדברים , כבר היו מקרים של כיתות שלמות של תלמידים שנאלצו להיכנס לבידוד , עקב נוכחות של חולה קורונה במבחן .

ברור הדבר לכל בר דעת , כי אם יתקיימו בחינות פרונטליות כמתוכנן , הדבר עלול להוביל להשלכות חמורות מקיפות , שכן מדובר בכמות גדולה של אנשים שמיועדים להתאסף מספר פעמים , במעמד שיוצר עבורם סיכון שחוזר על עצמו .

בנוסף , במידה והסטודנט יאלץ להיכנס לבידוד עקב נוכחות במבחן פרונטלי , יימנע ממנו להיות נוכח בבחינות הבאות , דבר שעלול לעכב את לימודיו אף בשנה נוספת , על כל ההשלכות הכרוכות בכך.

לא יעלה על הדעת כי יפקירו את הסטודנטים לגורלם , ויעמידו אותם , את בריאותם ואת חייהם וחיי משפחתם בסיכון כה חמור , בפרט שישנן אלטרנטיבות שמונעות את הסיכון .

לא ייתכן כי ערכו של החופש האקדמי שמאפשר קיום בחינות יעלה על ערכם של החיים עצמם .

אנו דורשים בזאת למצוא דרך חלופית לקיים את הבחינות , בין אם באמצעות בחינה עם חומר פתוח , או באמצעות תוכנת זום , או דרך מערכת המודל , או מערכת מקבילה אחרת.

בברכה

הסטודנטים שבאו על החתום

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

26/06/2020
העצומה השיגה 50 חתימות!
26/06/2020
העצומה נפתחה