דורשים עכשיו מימון מיידי למיזם הלאומי לביטחון תזונתי!

דורשים עכשיו מימון מיידי למיזם הלאומי לביטחון תזונתי!

מספר חתימות

678
 
1,000  

כדי להתמודד עם היעדר הביטחון התזונתי אצל עשרות אלפי מבוגרים וילדים בישראל החיים בעוני, יצא לדרך לפני מספר שנים מיזם לאומי לביטחון תזונתי, פרויקט משותף של משרד הרווחה, לקט ישראל ואשל ירושלים. במסגרת הפרויקט קיבלו כ- 11 אלף משפחות בישראל סיוע בסך 500 שקלים מדי חודש כדי לרכוש מצרכי מזון, לרבות פירות וירקות, באמצעות תווי קנייה.

מחקר שליווה את המיזם לאורך התקופה הצביע על כך שהסכום אמנם נמוך מכדי לספק ביטחון תזונתי הולם לכל משפחה, אך הוא הוא מפחית אותו באופן ניכר, ולפיכך מן הראוי היה שיוסיף להתקיים אף מעבר לפיילוט ולהציע סעד לרבים נוספים הזקוקים לו.

ואולם, בשל המצב הפוליטי שלא מאפשר העברה סדירה של תקציב מדינה ובשל פיזור הכנסת, אין כל החלטה על הארכת הפיילוט והמשכו, ובפועל - כ- 11 אלף משפחות נותרות ללא הסיוע הכל-כך משמעותי שקיבלו עד כה. עבור אותן משפחות מדובר בבשורה איומה שתרע את מצבן ותעמיק אף יותר את מצב חוסר הביטחון התזונתי בו הן מצויות.

אנו קוראים למדינת ישראל לקחת אחריות על אזרחיה, ופונים אליכם: ראש הממשלה, ח״כ בנימין נתניהו, שרת הרווחה הנכנסת - ח״כ יפעת שאשא-ביטון, ויו״ר ועדת הכספים של הכנסת - ח״כ משה גפני,  בדרישה לאשר באופן מיידי תקציב להמשך קיום הפרויקט והפיכתו מפיילוט לתכנית של ממש, שתוסיף להעניק סיוע במציאות בה אחד מכל חמישה ילדים בישראל סובל מחוסר ביטחון תזונתי.

חיתמו ושתפו!

* * *

העצומה ביוזמת הפורום למאבק בעוני ורבנים למען זכויות אדם

צילום: נתי שוחט, פלאש90

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/01/2020
העצומה השיגה 500 חתימות!
07/01/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
06/01/2020
העצומה נפתחה